Pivovar vyrostl v někdejší Tippeltově boudě, postavené jen kousek od hranic jako Bouda císaře Františka Josefa v roce 1912. Už v roce 1918 byla z pochopitelných důvodů přejmenována na Tippeltovu boudu. Budova patřila k nejmodernějším široko daleko, topilo se ústředním topením, jako první v obci rozsvítila elektrická světla. Pak se ale kormidlo dějin stočilo a Hotel Družba, jak se na přelomu 20. a 21. století bouda jmenovala, téměř zchátral. Oživili ho svou investicí právě akcionáři nově založeného pivovaru Trautenberk. Dnes zabírá celé technologické zázemí pivovaru suterén, v přízemí je prostorná pivovarská restaurace (150 míst) a v patrech jsou vkusné a vtipně řešené pokojíky pro turisty se 4, 6 a 8 lůžky, sauna pro ubytované a veliká dětská herna.

A pivo?

Trautenberk pojí rodinné pouto s úspěšným pražským pivovarem Hostivar, vaří proto i podobná nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Konkrétně spodně kvašenou jedenáctku a polotmavou třináctku, svrchně kvašený speciál typu American Pale Ale čtrnáctku a ještě silnější polotmavou IPA 16°. Pivo si můžete odvézt v originální PET lahvi i jako pěkný dárek, podobně tak půllitr nebo sadu papírových tácků.
Jaké pivo vaří nejčastěji

Trautenberk světlá jedenáctka

Trautenberk 11 je spodně kvašený ležák světle zlaté barvy s jemnou chmelovou vůní, střední plností a delším hořkým dozníváním. Pivo je uvařeno ze tří druhů sladů tradičním dvourmutovým způsobem, chmelené „na třikrát“. Trautenberk 11 se vyznačuje vyšším řízem, hustou bílou pěnou a především skvělou pitelností.

Trautenberk polotmavá třináctka

Trautenberk 13 je spodně kvašený polotmavý speciál s přídavkem karamelových sladů, které pivu dávají jeho granátově červenou barvu. Karamel se objevuje také v plné chuti, kde se doplňuje s příjemnou hořkostí. Trautenberk 13 vzniká ze čtyř sladů a z kombinace tří českých chmelů.

Trautenberk APA čtrnáctka

Trautenberk 14 — APA je svrchně kvašený speciál typu American Pale Ale. V chuti je nejdříve sladový, následně přechází do intenzivní, ale nesvíravé hořkosti s dlouhým dozníváním. Sytě zlaté pivo je vyrobeno ze tří sladů a kombinací čtyř amerických chmelů.

www.pivovartrautenberk.cz
Pivo zdarma s časopisem SNOW 115

Za kupón, který najdete na konci časopisu SNOW 115, obdržíte v pivovaru Trautenberk při koupi jednoho piva druhé pivo zdarma, a to v období 1. 3.–31. 3. 2019.