SNOW tour 2019 - Plešivec from SNOW.cz on Vimeo.


Aktuálně leží na zdejších sjezdovkách až 100 cm přírodního sněhu a v provozu je většina hlavních sjezdovek, pouze černá Jitka a objízdná Daniela jsou uzavřené. Parádně se svezete na nejdelší, skoro 2kilometrové sjezdovce Hana, jen si ji užijte brzy ráno, kdy je perfektně upravená. V pozdějších hodinách je na ní mokřejší sníh kvůli tomu, že je nejvíce vystavena přímému slunci. Každý čtvrtek si na Haně taky můžete užít večerní lyžování.


Jste-li příznivci sportovní jízdy, bude vás bavit černo-červená sjezdovka Aida, která končí u čtyřsedačky Modesgrund. Horní prudší část Aidy se dá objet pravou stranou po modré Renatě a napojit se až v její mírnější části. Sjezdovka je krásně přehledná, široká a i po poledni jsme na ní místy našli zbytky manšestru.


Pro začínající lyžaře, ale i příznivce dojezdů přímo do Skibaru je ideální volbou modrá super široká sjezdovka Renata s pohodlnou sedačkovou lanovkou a hezkým výhledem na okolí.


Letošní novinkou je stánek rychlého občerstvení u Skibaru na sjezdovce Renata, který je otevřen od 9:00 do 16:00 a v době večerního lyžování od 18:00 do 22:00. Den se dá zpříjemnit i v apres-ski baru U Dostyho hned u nástupní stanice lanovky ve Pstruží. Dobrý oběd si můžete dát ve znovu otevřeném restaurantu Fabrika art se zajímavým interiérem a dobrou kuchyní. Mlsouni neodolají dezertu z citronového krému a strouhaných sušenek Oreo.


Pro malé lyžaře letos nově vyrostl v největším dětském parku v ČR umělý tunel ve tvaru houby a najde se tu samozřejmě i mnoho rozličných zvířátek. Velkým lákadlem je kolotoč. Do kopce bezpečně i ty nejmenší děti vyvezou čtyři pojízdné pásy. Přístup do parku mají samozřejmě i rodiče.


Plešivec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 hodiny
Celodenní skipas dospělí     680 Kč
Celodenní skipas děti (do 16 let)     410 Kč
Celodenní skipas senioři/studenti     500 Kč
Provozní doba lanovky     9:00- 16:00
Webová stránka     www.skiarealplesivec.com
Parkování     zadarmo u stanice lanovky ve Pstruží
Partneři SNOW tour:


Na Plešivci jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.