SNOW tour 2019 - Harrachov from SNOW.cz on Vimeo.


Tradičně brousíme jako první prosluněné Rýžoviště, kde je mojí oblíbenou sjezdovkou Červená I, která začíná velmi rychlým padákem, posléze se její profil trochu narovná do příjemného carvingového prostranství.


Ještě o něco sportovnější zážitek nabídne vedlejší sjezdovka Černá, která je tvořená dlouhým prudkým a nikterak širokým padákem, dojezd do roviny vám ovšem umožní pustit oblouky na posledních desítkách metrů do maximální rychlosti. Díky stínu je sjezdovka ve velmi dobrém stavu i odpoledne.


Naopak nejmírnější sjezdovkou nejen na Rýžovišti, ale i v celém Harrachově, je modrá sjezdovka Turistická, která se ze začátku vine po rovinaté cestě, kde je dost času učit se první oblouky v pluhu, v druhé polovině ale přijde prudší padáček, který začátečníky může překvapit, zkušené ale potěší možností rychleji překlápět lyže na hrany.


Velmi oblíbenou sjezdovkou v Harrachově, především kvůli krásným výhledům, je sjezdovka Červená II. Z vrcholu Čertovy hory míří nějdřív na západ, ale pak se stočí přímo do centra Harrachova. Prvotní část je poměrně mírná, pak přijde dlouhý přehledný padák, který ideálně vychytejte hned po ránu, protože později už tu o svůj prostor na oblouk budete trochu soupeřit.


Kdo se na prudší části Červené II nebude cítit jistý, může to rozparádit ve spodní části této sjezdovky, kde je sklon modrý a kde se boky pokládají ke sjezdovce skoro samy.


Dětský park v Harrachově najdete jak u centrálního parkoviště u lanovky Delty, tak u nástupní stanice lanovky Alfa. Brumíkův dětský park na Rýžovišti zahrnuje lanáček, podjezdové branky a slalom v kuželech. Lákadly parku jsou ale i instruktoři lyžařské školy Classic Ski School, kteří sází na výuku formou her a soutěží, takže nezřídka se tu děti předhánějí v jízdě po jedné lyži mezi kužely. Výuka ve skupině na ½ dne vyjde na 690 Kč.


Ti, co jim jsou sjezdovky málo, ať zkusí několik snowparkových překážek pod lanovkou Delta – nechybí skok, bedna nebo duha.


V době naší návštěvy počasí přálo a sluneční paprsky bylo možné si užít nejen na sjezdovce, ale i v lehátku u bufetu na vrcholu Čertovy hory, kde je k dostání i rychlé občerstvení jako panini nebo párek v rohlíku.


My jsme si tentokrát v Harrachově zašli na terásku restaurace Rejžák, jejichž jídelníček nabízí zelňačku, strapačky se zelím nebo pečené vepřové koleno. Restaurace je s obsluhou a kromě jídla si tu můžete vychutnat i výhled na prosluněné Rýžoviště třeba se sklenkou aperolu v ruce. Výhodou restaurace je její relativní odlehlost od hlavního centra dění, takže není tolik přeplněná.


Harrachov v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 44 min
Celodenní skipas dospělí (8 h)     690 Kč
Celodenní skipas mládež (14-17 let)     640 Kč
Celodenní skipas děti (6-13 let)     460 Kč
Provozní doba lanovky     8:00 – 16:00
Webové stránky     www.skiareal.com
Parkování     75 Kč/den na Rýžovišti,
50 Kč/den u Delty

Partneři SNOW tour:


V Harrachově se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.