SNOW tour 2019 - Malino Brdo from SNOW.cz on Vimeo.


Jakmile vás osmimístná kabinková lanovka z Hrabova vyhoupne přes hřeben, rázem se ocitnete v jiném světě. Už u výstupu z kabinky se vám otevře výhled na sjezdovku Hlavní, která je dominantní sjezdovkou střediska a patří k nejširším na Slovensku.


Na sjezdovku Hlavní vás vyveze sedačková lanovka nebo vedlejší poma, která sice končí kousek pod vrcholem, je ale rychlejší, takže sjezdovku za den zdoláte víckrát a téměř bez front.


Sjezdovka Hlavní začíná pozvolně, takže obloučky můžete vykružovat zcela rozvážně, pak se ale sjezdovka zalomí do rychlého, ale extrémně širokého padáku, který má do šířky téměř tolik, co do délky. Dojezd je do roviny, takže se nemusíte bát to ke konci pustit.


Na Malině Brdě najdete i jednu z nejdelších sjezdovek Slovenska, která se spouští z vrcholu Malinného až do Hrabova a celkově na ni „nalyžujete“ necelé 4 km. Trať od chaty Daria je modře značená, takže je vhodná i pro méně zkušené lyžaře.


Tajným tipem na prázdný svah je červeno-černá sjezdovka Vlkolínská, která je určená především freeriderům, neboť není pravidelně upravovaná, díky tomu ale není tolik vyhledávaná, takže tu můžete lyžovat úplně sami. Dopravu na tuto sjezdovku zařizuje rychlá poma, kde se netvoří žádné fronty.


Děti a začátečníci mohou k prvním obloukům využít cvičný svah s dětskou pomou, který najdete podél cesty pod chatou Dárií. Ti nejmenší pak mohou využít cvičného plácku s tahátkem u nástupu na kabinkovou lanovku v Hrabovu.


Zařádit si můžete i ve snowparku, který disponuje vlastní pomou a nabídne nejrůznější překážky od zábradlíček přes bedny až po velký skok.


Na Malině Brdě se můžete občerstvit v samoobslužné restauraci Dária, dále v baru u nástupu na lanovku nebo v mladém baru na vrcholu Malinného s teráskou a výhledem na Tatry. Kromě klasické nabídky teplých nápojů tu můžete ochutnat i originální drink střediska Malinô, ve kterém samozřejmě nechybí několik malin. :-)


Na večeři doporučujeme zajít do vedlejší Čutkovské doliny do Richtárky, což je typická slovenská koliba s tradiční slovenskou kuchyní. Kromě halušek, pirohů či šulanců si tu můžete dopřát i pořádně velké vepřové koleno nebo pečená žebra.


Malinô Brdo v kostce:

Vzdálenost z Prahy     4 h 53 min
Skipasy v hlavní sezóně:     7. 1. - 10. 3.2019
- dospělí     25 €
- junioři a senioři     20 €
- děti     18 €
Provoz střediska     8:30–16:00
Webové stránky střediska     http://www.skipark.sk
Parkování     bezplatné na všech třech parkovištích propojených skibusem

Partneři SNOW tour:


Na Malině Brdě se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.