SNOW tour 2019 - Hlubočky from SNOW.cz on Vimeo.Hlavní sjezdovka vedoucí soubežně s kotvou má modré značení a je 550 m dlouhá. Nabízí v podstatě neměnný sklon od začátku do konce. Je krásně široká přehledná bez terénních zlomů, a i když nemá tak velký sklon, dá se na ní perfektně carvovat. Ačkoli kolem už vládně jaro, sjezdovka má stále rovnoměrnou 50cm vrstvu technického sněhu.


Druhá sjezdovka je značena červeně, má 90m převýšení a momentálně je na ní nerovnoměrná vrstva přírodního sněhu. Začátek červené je užší, avšak s větším sklonem a můžete si na ní nacvičit například krátký rychlý sportovní oblouk.


Výhodou modré je, že i ti nejmenší zvládnou její obtížnost a mohou tedy postupnými kroky z dětské školky pokračovat na velkou sjezdovku a vlek už v brzkém věku. Místní instruktoři ze Snowhill jim dají potřebnou průpravu.


Mimo dvou hlavních sjezdovek je zde ohraničený areál dětské školičky s pojízdným pásem, zvířátkovými slalomy a dalšími metodickými pomůckami, kde je stále dostatek přírodního sněhu. Hned vedle si po lyžování můžete užít trať s přírodním sněhem určenou pro boby a saně.


V případě, že nemáte vlastní vybavení k dispozici, v zázemí je dobrá půjčovna se super personálem. Půjčíte zde nejen lyže a snowboardy, ale i boby a lopaty. Servis slouží také jako odpočinkové zázemí pro klienty lyžařské školy a instruktory. Případně vám zde na počkání udělají ruční servis vašich vlastních lyží a snowboardů.


Po sportovním dopoledni se můžete usadit se na prosluněnou terasu před místní restaurací, kde vám nabídnou například domácí čočkovou polévku, českou klasiku smažený sýr s hranolky nebo řízek a jako sladkou tečku domácí medovník. K pití nechybí zlatý tekutý chléb a další osvěžující drinky. Dětem bude chutnat horká čokoláda, a v tomhle počasí už i zmrzlina.


Za restaurací je velké provazové interaktivní dětské hřiště a adrenalinová bobová dráha.


Hlubočky v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 30 min.
Denní skipas dospělí/děti do 15 let     390 Kč/280 Kč
Top sezóna 22. 12. – 2. 1. dospělý/ děti     420 Kč/300 Kč
Provozní doba lanovky     9:00-16:00
Večerní lyžování     16:00-20:00
Webová stránka     www.skiarealhlubocky.cz
Parkování     zdarma

Partneři SNOW tour:


V Hlubočkách jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.