Jde o kompletně přepracovanou technologii vyznačující se vyšším jízdním komfortem, snazší údržbou, tichým provozem a vyšší dopravní rychlostí. Výrobce uvádí, že na systému D-Line najdeme 205 novinek, 31 inovací a 14 patentů. Přepracovány byly všechny prvky lanové dráhy – staniční technologie, kladkové baterie, spínací aparáty a vozy (kabinky a sedačky) a nedílnou součástí této novinky je také nový design. Na výběr je více druhů opláštění stanic, je možné jej realizovat také s multimediální plochou. To je také širší, takže zakrývá celý vůz nacházející se ve stanici. Vyvinut byl zcela nový typ dvoupolohového spínacího aparátu, kde svěrnou sílu vyvíjí vinuté pružiny, úpravou prošlo také provedení lanáče redukující hluk.


Nově vyvinutý dvoupolohový spínací aparát

Přístup k technologii stanice umožňuje schodiště s menším stoupáním, pneumatikové dopravníky byly nově opatřeny napínáky řemenů. Pro sedačkové lanovky byl vyvinut nový komfortnější a širší typ sedačky s ergonomicky tvarovanými jednotlivými sedáky, pro kabinky zase inovovaný a prostornější typ kabinek OMEGA V-10 firmy CWA. Z toho plyne i širší rozchod dopravního lana na podpěrách. Nově zkonstruované zavěšení sedaček a kabinek zaručuje vyšší jízdní komfort. D-Line je první jednolanový odpojitelný systém, který je konstruován na dopravní rychlost až 7 m/s.

Od roku 2015 již byla v Alpách postavena celá řada lanovek D-Line, na přiložených snímcích si představíme novou lanovku AreitXpress v Zell am See a dvouúsekovou Patscherkofelbahn nad Innsbruckem. V roce 2020 by se první 6-sedačka D-Line měla objevit také v České republice.


Horní část trasy nové dvouúsekové lanovky na Patscherkofel z roku 2017