Královská zábava

Moderní evropský areál najdete v Lipně nad Vltavou, hned u břehu stejnojmenného největšího českého jezera. Asi nejžádanějším je unikátní rodinný park Království lesa Lipno, který najdete hned vedle v České republice první Stezky korunami stromů Lipno. Jeho tvůrci se inspirovali lesem a životem v něm. Najdete tu desítky atrakcí, kterými nepohrdnou ani rodiče.

„Můžete se tu zabydlet v bludišti mezi mladými stromky nebo se ztratit v mraveništi. Najdete tu originální lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, prolézačky, houpačky, půvabné domečky pro děti, hrady a hradiště, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky. Naučíte se také rozeznávat stromy. Zjistíte, jaké vlastnosti má dřevo a jaké jsou možnosti jeho využití. Poznáte stopy jeho zvířecích obyvatel a pochopíte zákonitosti života lesního společenství. Budete si moci zahrát na originální dendrofon, vyzkoušíte hmatový chodník, nahlédnete do hmyzího hotelu nebo okusíte život v duté kládě,“ přibližuje Království lesa marketingový ředitel Jiří Falout.

Asi nejoblíbenější atrakcemi v Království lesa jsou dvě obří trampolíny, největší v České republice, a stádo živých koziček, které si děti mazlí. Velí jim kozlík Kája. Tak schválně, jestli jej poznáte.

Ptáčci v korunách stromů

Hned vedle Království lesa najdete Stezku korunami stromů Lipno. Je první v České republice, je po celé délce bezbariérová a rozhodně stojí za opakovanou návštěvu. Kromě parádních výhledů a adrenalinových zastávek vás Stezka zavede do říše ptáčků. Zjistíte, jak ptáčci vypadají, jak hnízdí a dozvíte se něco z jejich života. Letošní novinkou je nevšední ptačí hodiny. „V létě se pak návštěvníci každé úterý mohou těšit na večerní koncerty. Rozsvícená stezka a pohled na smívající se Lipno za zvuků hudby je neopakovatelným zážitkem,“ doplnil Falout.

Královský rodinný balíček

Návštěvu Království lesa a Stezky korunami stromů můžete spojit s lanovkou, která vás vyveze na vrchol. Tyto tři atrakce si můžete pořídit v rámci tzv. Královského rodinného balíčku pro dva dospělé a jedno až čtyři děti. Zpět na parkoviště můžete sjet koloběžkami.

Voda nebo cyklostezky? Obojí

Lipno nabízí i další možnosti pro trávení společné rodinné dovolené. Pokud máte rádi kolo, určitě vyzkoušejte floutrejlovou trasu. Vede lesem a čeká na vás bezpečný sjezd se zatáčkami, klopenkami a dalšími přejezdy. Tato trať vede z vrcholu, kam vás vyveze lanovka. Ti zkušenější se mohou vydat do bikeparkových tratí a zábavu s odpočinkem slibuje Jezerní cyklo a inline stezka. Vede kolem jezera, po cestě na vás čekají kouzelné plížičky. Měří 20 kilometrů a ve Frymburku si můžete nalodit na přívoz a přes Přední Výtoň dojet opět do Lipna nad Vltavou.

Milovníci vodních radovánek pak mohou zakotvit na pláži v Lipně nad Vltavou a koupat se tu. Mohou si také půjčit paddleboard, šlapadlo nebo elektročlun či plachetnici. Najdou tu také beachvolejbalové hřiště.

Karta hosta Lipno.card

Pokud jste v Lipně nad Vltavou, rozhodně se vyplatí pořídit si kartu hosta Lipno.card. Aktivujete si ji registrací na internetu a otevřou se vám brány k lipenským zážitkům.


Více najdete na www.lipno.info
Tipy, jak si Lipno, co nejvíce užít

  • S ubytováním vám poradí místní Infocentrum Lipno, kde si můžete koupit i originální dárky jako je například med lišáka Foxe
  • Určitě sledujte webové stránky www.lipno.info. Kromě aktuálních informací, tu můžete právě rezervovat ubytování
  • Pořiďte Královský rodinný balíček – kombinuje tři aktrakce v Lipně nad Vltavou, jízdu lanovkou, návštěvu Stezky korunami stromů a Království lesa