Tisková zpráva Krom Wars

V roce 2011 se poprvé v historii kroměřížského koupaliště Bajda odehrála lyžařská bitva, která nemá ve světě obdoby. Revoluční myšlenka pozvat do Kroměříže nejlepší freestylové lyžaře z okolních států a skákat pro lidi atraktivní triky s dopadem přímo do veřejného koupaliště se zrodila v hlavně organizátora Jirky Voláka, který v té době jezdil trénovat do různých areálů jako Acrobat-park Aleše Valenty. Jak říká sám Volák: „Trénovali jsme už v té době složité triky na lyžích s dopadem na vodní hladinu. Skákalo až 20m daleko, přičemž byla velká škoda, že tuhle atraktivní podívanou nevidí naživo více lidí“. Partě kamarádů se podařilo s nadšením postavit rozjezdovou konstrukci z lešení a uspořádat 1.závod tohoto typu v centru historického města Kroměříže s krásnými kulisami památek UNESCO. I přes úspěch úvodního ročníku se akce kvůli rekonstrukci koupaliště přesunula v letech 2013 a 2015 do nedalekého Hulína, aby načerpala sílu a vrátila se zpět ve velkém stylu na konci léta 2017 do Kroměříže. Směle se pouštíme už do 5. ročníku, který přinese spustu novinek. Například koncetry legendární slovenské kapely Iné kafe, punkrockové kapely MUCHA, nebo exhibici olympijského vítěze Aleše Valenty.

Termín akce: sobota 31.8.2019
Místo: koupaliště bajda Kroměříž

**Vstupné:* předprodej (CK Frčíme Kroměříž, síť Ticketstream) už od 200 Kč
na místě 300 Kč


Jägermeister Afterparty:
Ti co nebudou mít dost přes den strávený na koupališti, tak se můžou vyřádit na tradiční afterpárty, která se koná i letos v music klubu SLADY. Do té pravé nálady vás dostane živá kapela, videoprojekce nebo celá řada kavlitních DJ’s.

Doprovodný program:

  • atraktivní skoky na lyžích do bazénu z 15m vysoké rozjezdové konstrukce doplní
  • wakeboard contest na veleku 2.0 s překážkami a skoky mezi 2 bazény
  • tradiční trampolíny, disc golf, lukostřelba
  • spousta soutěží pro diváky o věcné ceny od sponzorů jako Oakley a Dakine
  • rodinná zóna s kavárnou, jógou zdarma, nafukovacími hrady a skluzavkami pro nejmenší

KROM WARS je originál, který už tadičně patří ke konci léta. Přijďte na vlastní kůžu zažít tu jedi-nečnou atmosféru, slibujeme, že nebudete litovat.

Podrobné info na www.kromwars.cz