Dvě nové lanovky v oblasti Zell am See Kaprun budou od prosince 2019 hlavními aktéry lyžařské revoluce, při níž se prakticky propojí území s více než 400 km sjezdovek.

3K: z Kaprunu na Kitzsteinhorn

První nová lanovka propojí lyžařský areál Maiskogel nad Kaprunem s ledovcovým areálem Kitzsteinhorn. Robustní kabinková lanovka systému 3-S, který se vyznačuje značnou stabilitou ve větru, bude z Maiskogelu traverzovat úbočím svahu do mezistanice Langwied.


Mapa nového propojení Kaprunu s Kitzsteinhornem

Lanovka nejenže propojí oba areály, ale zároveň zajistí přímé spojení ubytovacího městečka Kaprun s ledovcovými sjezdovkami. Soustava lanovek z Kaprunu až na třítisícový Kitzsteinhorn překoná na celkem 12 km dlouhé panoramatické trase převýšení přes 2 200 m. Samotná nově budovaná lanovka 3K bude mít trasu dlouhou necelých 4,5 km, kterou zvládne projet za 9 minut při rychlosti 8 m/s. Kabinky pro 32 osob mají celoprosklené stěny pro optimální výhled.


Již v loňské sezóně byla postavena 10místná kabinka z Kaprunu na Maiskogel, nejspodnější část celé lanovkové soustavy

zellamseeXpress: přípojka z údolí Glemmtal

Nová 10místná kabinková lanovka z Viehofenu v podstatě propojí sjezdovky Saalbachu a Schmittenhöhe, domovského kopce Zell am See. Ze Saalbachu lze sjet do Viehofenu po modré sjezdovce, nazpět je třeba popojet skibusem.


Kabinka lanovky zellamseeXpress

Na novou lanovku navazuje již dříve vybudovaná trasa, která končí na hřebeni nedaleko vrcholu Sonnkogl. Do nově vzniklé mezistanice sjíždí červená sjezdovka, do údolí se dá pokračovat po neupravované ski-route anebo lanovkou.


Mapa nového propojení údolí Glemmtal se Schmittenhöhe

Společný skipas Alpin Card

Až na přejezd mezi Kaprunem a Zell am See a návrat z Viehofenu do Saalbachu tak bude celistvě propojeno území s více než 400 km sjezdovek, rozpřažené od Kitzsteinhornu po Fieberbrunn. I tyto úseky je však v plánu v budoucnu překonat novými lanovkami.


Mapa nově propojeného území pokrytého skipasem Alpin Card

Celá oblast zavádí od sezóny 2019/20 společný skipas Alpin Card, který zcela nahradí dosavadní skipasy platné jen v jednotlivých areálech. Cena přitom vzroste, a to v porovnání se samotným Saalbachem jen nepatrně (loni 55 eur / den), oproti samotnému Maiskogelu naopak výrazně (loni 40 eur / den) - jednodenní skipas bude stát 56,50 eur.

Více informací najdete na Zellamsee-kaprun.com!