Uplynulá sezóna 2022/23 ukázala, že zájem lyžařů o dovolenou na horách je navzdory nejistotám a strmě rostoucím cenám velmi vysoký. Sezónu sice poznamenalo teplé počasí s méně sněhem, takže mnohde se lyžovalo omezeně a po kratší dobu při nižší návštěvnosti, jinde si naopak pochvalovali rekordní tržby.

Bez ohledu na počasí, které jistě přichystá lecjaká překvapení i v zimní sezóně 2023/24, se dá spolehnout, že nejrušněji bude o vánočních prázdninách, které v Evropě končí až v prvním lednovém týdnu, dále v polovině února, na kdy připadá masopust, a také koncem března kvůli velikonočním prázdninám. Nejrušnější masopustní týden (12. až 18. února 2024) se letos setká s jarními prázdninami Prahy 6 až 10 nebo kraje Vysočina (tamním školákům se termín prázdnin mimořádně změnil kvůli biatlonovému mistrovství světa, konanému v Novém Městě na Moravě).

Klidnější ruch v lyžařských střediscích se dá s výjimkou víkendů očekávat od druhého lednového týdne do začátku února a pak tradičně okolo poloviny března 2024, kdy budou mít již všechny země po zimních prázdninách a ještě nezačne velikonoční volno.

Zobrazení prázdnin 2023/24 v tabulce podle zemí


Klikněte na náhled pro zobrazení celé tabulky!

Zobrazení prázdnin 2023/24 v kalendáři


Klikněte na náhled pro zobrazení celého kalendáře!

Zobrazení prázdnin 2023/24 v časové ose


Klikněte na náhled pro zobrazení celé časové osy!