Pevnost a komfort při jízdě i chůzi

Aby byla pevná a přenášela tak okamžitě a přesně impulsy, které skrze ni vysíláme k lyži. Aby byla pohodlná, a přesto těsná. V botě chceme vydržet hodiny, měla by proto přesně obepínat nohu a nikde netlačit, ani v případě abnormality, jako je výrůstek. Zároveň nesmí být volná… Aby se v ní dalo slušně chodit, bezpečně přejít parkoviště, ale třeba s ní i pohodlně vystoupat na nějaký vrcholek, z něhož se poté chceme spustit. Nebo si jen uvolnit komín na lanovce, při après-ski nebo pro snadné nazouvání. Chceme-li šlapat, je nutná kompatibilita s více normami vázání (pinové, alpské). Čerstvým, ale oprávněným požadavkem je minimální hmotnost boty, protože i při samotném lyžování nohy (a boty s nimi) nesčetněkrát odlehčujeme – zvedáme a manipulujeme s nimi – a každý gram se počítá.
Napadá vás ještě něco?

Co na to Fischer Ranger?

Novinka značky Fischer, model Ranger Free, splňuje prakticky vše uvedené. Začíná na flexi 130, a tedy zvládne i nejtvrdší lyže na ledovou sjezdovku. Šíře chodidla 99 mm splňuje nejvyšší kritéria nejvýkonnějších bot.

Pro případ, že byste se do této útlé formy opravdu nevešli, má Fischer od letoška připravenou druhou variantu s názvem Ranger One. Ta je o dva milimetry širší, skelet můžete navíc snadno dotvarovat ve všech směrech díky technologii Vacuum Fit. Nutno dodat, že Fischer byl první, kdo odstartoval „tepelně tvarovací revoluci“, má tedy technologický náskok a jeho koncept, kdy vakuum přitlačuje rozehřátý skelet k noze, žádný jiný koncept nepřekonal. Vše dohromady se rovná bota těsná, ale přesná a pohodlná.

Komín lze díky originálnímu systému ski/walk uvolnit a rozhýbat v rozmezí více než 55°, což už se blíží vyspělým skialpovým speciálům. Podešev GripWalk, která je novým standardem doby a garantuje pohodlnou a bezpečnou chůzi, dodává renomovaná značka Vibram. Kompatibilitu s pinovými vázáními obstarávají originální piny dodávané značkou Dynafit – ne každý to ví, ale i v takovém detailu, jako je malý kovový otvor, je ukryt podstatný rozdíl v uživatelském komfortu a bezpečnosti mezi originálem a no name kopií. A nakonec hmotnost. Díky pokročilé technologii a materiálům (Grilamid) váží jedna bota zhruba pouhý kilogram a půl. Oproti běžným botám je to podstatný rozdíl, který zlehčí vaše lyžování a vlastně veškerý pohyb v lyžařské botě.Proč jsou Fischer Ranger výjimečné

 • Výkonnost ve sjezdu (99mm skelet, tuhá flexe)
 • Rozsah pohybu manžety (55 stupňů, pohyb dopředu i dozadu)
 • Nízká hmotnost (1,5 kg/půlpár)
Fischer Ranger Free

Carving i skitouring bez kompromisů

Boty Fischer Ranger Free cílí na všechny výborné lyžaře, kteří si navíc užívají variabilitu lyžování. Na první pohled jsou to na výkon zaměřené sjezdové boty. Mají velmi úzký skelet (99 mm) a tuhou flexi, tedy všechno, co musí mít výkonné boty pro agresivní carvingové lyžování. K tomu ale Ranger Free zároveň nenápadně nabízí plné vybavení pro pohyb v terénu. Ať už sjíždíte dolů, nebo stoupáte vzhůru. Jednotlivé modely řady Ranger Free jsou pečlivě diferencovány. U nejtužších bot Ranger Free 130 je ve stavbě skeletu kromě zmiňovaného grilamidu v manžetě využíváno ještě nadstandardní zesílení. Extrémně kvalitního zpracování se dočkala i tuhá vnitřní botička, samozřejmě tepelně tvarovatelná. Dámské modely lyžáků Ranger Free navíc využívají extra zateplení primaloftem.

 • Ski/walk s rozsahem pohybu 55 stupňů
 • Adaptabilní bootboard
 • Grilamid powered
 • 3D anatomická vnitřní botička, Lycra + Active Fit Zones
 • 50mm Velcro Strap s přezkou
 • Podrážka Vibram GripWalk
 • Šíře 99 mm, vhodné pro úzká chodidla

Fischer Ranger One

Plná výbava pro každého

Řada Ranger One přináší vedle vysoké flexe a nekompromisní výkonnosti zejména prostornější skelet pro lyžaře s širším chodidlem či pro ty, kdo vyžadují vyšší komfort. Na rozdíl od úzkých modelů Ranger Free je navíc spodní díl skeletu plně tvarovatelný v rámci technologie Fischer Vacuum Fit.

Také boty Ranger One disponují unikátním mechanismem ski/walk s extrémním rozsahem pohybu a díky vibramové podrážce GripWalk v nich můžete s lyžemi na ramenou zdolávat i náročnější horský terén. Vybrané modely s flexí 130 a 110 jsou díky originálním Dynafit insertům kompatibilní také s pinovým vázáním.

Ranger One jsou plnohodnotné sjezdové lyžáky s řadou bonusů, které můžete nebo nemusíte využít. K dostání jsou i v běžných lyžařských obchodech zaměřených především na sortiment vhodný pro lyžování po sjezdovkách.

 • Ski/walk s rozsahem pohybu 55 stupňů
 • Adaptabilní skelet a bootboard
 • 3D anatomická vnitřní botička, Lycra + Active Fit Zones
 • Easy Entry
 • 35mm Velcro Power Strap
 • Podrážka Vibram GripWalk
 • Šíře 101 + 3 mm, vhodné pro široká chodidla a úzká lýtka