SNOW tour 2020 - Bílá from SNOW.cz on Vimeo.
Nejdříve jsme se vypravili na sjezdovku na jižním svahu, kde už od 8:30 svítí v horní části sjezdovky sluníčko. A protože jsme byli mezi prvními, stihli jsme čtyři jízdy na upravené a zcela nedotčené sjezdovce. Součástí sjezdovky je také snowpark, který ale momentálně není v provozu. Dolů je možné sjet z pravé i levé strany lesa. Přehledný a mírný svah vyhovuje začátečníkům, malým dětem nebo pro případný nácvik techniky.


Kolem 9:30 jsme se přesunuli na severní stranu, kde jsou v provozu téměř všechny sjezdovky, tedy červená FIS, Zelená, Javořinka a modrá sjezdovka kromě biskupské třetiny tratě. Na horní stanici vás vyveze čtyřsedačková lanovka Zbojník. V provozu byl v neděli také vlek Javořinka na Zelené sjezdovce.

V mrazivých dnech se hodí na lyžování více obléci. Sjezdovky jsou totiž v lednu téměř celý den ve stínu, tím pádem ale vydrží v lepším stavu delší dobu než sjezdovky na jižní straně.


Novinkou skiareálu Bílá jsou čipové karty. Kartu si zakoupíte na pokladně a v průběhu celé sezony si jí můžete sami dobíjet přes e-shop na stránkách www.skibila.cz. Výhodou těchto karet je, že si můžete jít zalyžovat už před hlavní otevírací dobou v době tréninků místního lyžařského oddílu. Musíte ovšem sledovat, zda trénink bude probíhat v den, kdy chcete do areálu dorazit. Pokud ano, v 7:45 můžete být na lanovce a užít si téměř hodinu ježdění na skoro prázdné zelené a modré sjezdovce a vyhnout se tak dlouhému čekání u pokladen, které se otevírají v 8:00 ráno.


V provozu je také večerní lyžování od 18:00 do 21:00 na sjezdovce Zelená, Jižní a Javořinka.


Na děti čeká spousta zábavy v lyžařské a snowboardové škole Sunski s jedinou školkou v Beskydech. K dispozici má tři jezdící pásy Sun Kid nebo dětský vlek MIKI. Jedna hodina privátní výuky pro max. 3 děti vás vyjde na 740 Kč. Otevírací doba je 8:00-21:00 (v případě večerního lyžování), jinak je otevřeno do 16:00. Pokud vaše ratolesti nemají vybavení, je možnost si vše půjčit. Půjčení kompletního vybavení (lyží, lyžáků a helmy) pro ně vyjde na 150 Kč/hod.


Dospělí mohou využít zdejší půjčovnu nebo servis hned vedle hospody Bifi na severní straně areálu.


V Beskydech se můžete nechat zlákat i na oblíbenou valaškou specialitu v podobě frgálu. Pojízdný historický stánek s horkými kaštany, popcornem a cukrovou vatou doprovází flašinetové melodie.


Na Bílé můžete vyrazit za občerstvením také do kavárny Domovjanka nebo hospody Bifi. Kdo by chtěl poobědvat na úrovni, může navštívit restauraci v Hotelu Bauer. Polední menu i s polévkou přijde na na 185 Kč. A porce jsou opravdu velké. Vše je v podstatě u sjezdovek, takže dobře dostupné jak ze severní, tak z jižní strany.

Bílá v kostce:

Vzdálenost z Ostravy 1 hod. 10 min.
Ceny celodenních skipasů zakoupených
v den návštěvy na pokladně:
 
dospělý 540 Kč
senior/dítě 400 Kč
Kombi karta (8 hod. ze sezony) 900 Kč (dospělý), 680 Kč (dítě)
Dětský lyžařský park (celý den) 180 Kč
Webové stránky www.skibila.cz

Partneři SNOW tour:

V Bílé jsme reportovali na lyžích FISCHER s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení HALTI, v helmách a brýlích SMITH.