Česko: drobné sněžení a dobré podmínky pro zasněžování

Na českých horách je v provozu více než polovina sjezdovek, a to stále především díky možnostem technického zasněžování. Pár centimetrů sněhu spadlo na začátku týdne, ovšem hranice sněžení se bude vlivem oteplení posouvat výš a výš a bohužel leckde i dost naprší.


Více než polovina sjezdovek v Česku je v provozu


Top 10 českých areálů s nejvíce otevřenými sjezdovkami

O víkendu bude zataženo, nevlídno a sněžení přejde v déšť. Sníh je v současnosti díky chladným dnům kvalitní a má pevný podklad, není ho však moc, navíc nerozježděný vydrží až do pozdního odpoledne. O víkendu se oteplí, a sníh tak změkne a ubyde.


Mapa znázorňuje, kde napadne kolik sněhu v příštích 6 dnech


V Krušných horách se zahájení sezóny na Plešivci zúčastnil reportér Nojby


Na Tanvaldském Špičáku jsou otevřeny všechny sjezdovky i vleky a netvoří se fronty (reportér Elmariacchi)


Velmi dobře upravené a zasněžené sjezdovky jsou v jednom z největších českých areálů, ve stínu nejvyšší české hory, v Peci pod Sněžkou (reportér Sparťan)


Pokud zamíříte do Zdobnice, podle reportéra jenda0007 se nevyhnete plotnám, jinak je ale sníh i podél sjezdovky, takže atmosféra je zimní


Pokud hledáte klidnější areál se spoustou příležitostí pro děti, zkuste Hlinsko na Vysočině - kromě dlouhé červené sjezdovky je zde kratší modrá a spousta dětských plácků s malými vleky (reportér Ruda Skuteč)


Slunečnou inverzi a skvělou úpravě tratí využil na Dolní Moravě reportér radez


Příznivé ceny a pohodu ve Vernířovicích doporučuje reportér rradek: "lyžování v retro stylu v malebném prostředí vhodné zejména pro děti, které zde tvoří naprostou většinu návštěvníků"

V Alpách sněží a sněžit bude

Nejvíce sněhu tento týden zasypalo západní Alpy, ale sněhová mračna budou postupovat na východ. Nejvíce sněhu spadne na centrálním hřebeni na hranici Švýcarska, Rakouska a Itálie - během týdne ve vyšších oblastech napadne i přes metr čerstvého sněhu.


Mapa znázorňuje, kde napadlo kolik sněhu v posledních 7 dnech


Štýrský Planneralm je příznivý cenově i vzdálenostně, malé středisko si pro jeho rozmanitost chválí reportér Oski


Panoramatické výhledy a sjezdovky s tvrdým sněhem aktuálně nabízí ledovec Hintertux (reportér Abrakus79)


Za prostornými a členitými sjezdovkami do zillertalského Mayrhofenu vyrazil Abrakus79


Italský Kronplatz je vyhlášený pro své široké sjezdovky, které pojmou opravdu mnoho lidí, kterých sem ale zvlášť o víkendech proudí opravdu dost (reportér Karlos 1990)

Interaktivní mapa aktuální přírodní sněhové pokrývky v ČR a Alpách