Kyvadlová lanovka pojmenovaná G-Link od firmy Doppelmayr/Ga­raventa, jejíž výstavba přišla na 14,5 milionů eur, spojuje mezistanici 10místné kabinkové lanovky Flying Mozart s dolní stanicí šestisedačkové lanovky Grafenberg Express 2 a horní stanicí 8místné kabinkové lanovky Grafenberg Express 1.

Trasa lanovky s převýšením stanic pouhých 7 metrů vede vysoko nad údolím a vyznačuje se především téměř 2 300 metrů dlouhým volným rozpětím lana mezi oběma podpěrami. Obě přibližně 35 metrů vysoké podpěry se nacházejí v blízkosti stanic. Průvěs lan při průjezdu plně obsazené kabiny dosahuje v tomto rozpětí až 150 metrů a nejvyšší výška nad terénem činí přibližně 230 metrů. Z tohoto důvodu byla tato lanovka jako první kyvadlová lanovka v Rakousku vybavena integrovaným konceptem evakuace, což znamená, že všechny klíčové součásti jsou provedeny v redundantním provedení. Díky tomu je zaručeno, že obě kabiny je možné vždy dovézt do stanic nebo alespoň k jedné z obou podpěr.

Nosná lana s průměrem 64 mm jsou v obou stanicích upevněna fixně na kotvících bubnech. Tažné lano s průměrem 43 mm je napínáno závažím ve stanici Grießenkareck a na trasech je neseno prostřednictvím mezizávěsů, které jsou rozmístěny v pravidelných vzdálenostech 200 m. Pohon lanovky s motorem o výkonu 1596 kW se nachází ve stanici Grafenberg. Obě 130-místné bohatě prosklené kabiny typu Kronos dodala švýcarská firma CWA, při plném obsazení váží každá z nich skoro 20 tun. Doba jízdy činí čtyři a půl minuty, přepravní kapacita v každém směru dosahuje hodnoty necelých 1 300 osob za hodinu. Nejvyšší rychlost na trati činí 12 m/s (cca 43 km/h).

Výstavba lanovky zahájená 23. července 2012 výkopy pro obě stanice byla rozdělena do dvou stavebních sezón. Ještě v roce 2012 se povedlo realizovat nejen stavební část stanic, ale také montáž technologie a ještě na podzim byly smontovány i obě podpěry. Po zimní přestávce tak hned v dubnu 2013 mohlo být započato s náročným rozvinováním lan firmy Fatzer, obě kabiny pak dorazily v srpnu 2013. Povolení k provozu získala lanovka 30. října 2013.