Česko: přírodní sníh nejen na horách

Sněžení mělo přeháňkovitý charakter, nicméně na české hory přineslo až 30 cm čerstvého sněhu. Nejvíce sněhu se udrželo v Krkonoších a Jeseníkách, kde vrstva přírodního sněhu na nejvyšších místech dosahuje až půl metru.


České areály už zprovoznily téměř dvě třetiny sjezdovek, vleků a lanovek


Nejvíce sněhu mají na Pradědu a v Peci pod Sněžkou

V následujících dnech se vítr a sněhové přeháňky utiší, ale neodejdou zcela. Převážně oblačno s přeháňkami, které budou nad 600, později 900 metrů sněhové, bude pokračovat i přes víkend. Přes den se také přechodně, ovšem výrazně oteplí, o víkendu se teploty nezřídka přehoupnou přes 10 °C.


Mapa znázorňuje, kolik sněhu napadlo v Česku za poslední 3 dny


Černá sjezdovka na Tanvaldském Špičáku byla sice odpoledne trochu plotnovitá, ale ostatní sjezdovky si držely pevný podklad celý den (reportér andy97)


V Herlíkovicích můžete díky akci skipas zdarma lyžovat ve dvou za cenu jednoho, vybírat můžete mezi sportovnějšími sjezdovkami na Žalý a modrými v Bubákově (reportér doum25)


Reportér Kašpi hlásí z Čenkovic v Orlických horách tvrdé sjezdovky, otevřeny jsou kromě jedné všechny


Dobře upravené široké sjezdovky bez lidí nabídl Kraličák, a to dokonce i o víkendu, hlásí reportér Joho


Vernířovice s pohodově modrými sjezdovkami a dobrou restaurací jsou tipem pro poklidně strávený den na lyžích (reportér zdenek.b)

Alpy hlásí přes metr sněhu

Alpy zasypal sníh ještě výrazněji než českou kotlinu. Úhrn sněhu za posledních sedm dní na mnoha místech překročil hranici jednoho metru, přičemž sněžilo především na severní straně Alp, a to od západu na východ, zato jižní strana hor jen paběrkovala. Ve výše položených areálech bude sněžit i nadále.


Sněžení bude pokračovat i v dalších třech dnech


Oblast Zauchensee Flachauwinkl je výborně dostupná z dálnice, a přesto má plně alpský charakter s výhledy i pestrými lyžařskými terény (reportér Tom426)


Méně známé středisko Ehrwald leží ve stínu Zugspitze a je rodinnou alternativou ke známějšímu Ga-Pa (reportér 0ndra)


Maiskogel nad Kaprunem bývá zárukou trvanlivého manšestru a velmi malé zalidněnosti (reportér Sparťan)

Interaktivní mapa aktuální přírodní sněhové pokrývky v ČR a Alpách