Ehrwald - aktuální report z 09.02.2020 - SNOW.cz

Ehrwald aktuální report z 09.02.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Ehrwald - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2020 do: 09.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Parádní lyžovačka, bezchybné počasí, vlastně není co vytknout. Do oblasti Zugspitze, kterou kromě hory samotné a známého Ga-Pa, tvoří ještě několik menších areálků, patří i Ehrwald. V něm samotném se nachází menší (Ehrwalder Wettersteinbahnen) a větší (Ehrwalder Alm) areál. Pozor, ať nedojde k mýlce, my jsme zjistili, že se nacházíme v tom menším, až když jsme se oblékli a vyrazili s lyžemi ke kase. :-D Ehrwalder Alm se nachází ještě asi o kilometr dále, ale dojet až sem stojí za to.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál je naprosto ideálním pro pohodové, rodinné lyžování. To ale neznamená, že nenabídne pěkné sportovní svezení. Nachází se tu dokonce i velmi pěkná černá sjezdovka, i když ani ne kilometr dlouhá a sklonem v Rakousku patřící rozhodně k těm mírnějším. Kromě ní jsou tu ještě tři červené a zbylých asi 80 % tvoří velmi přehledné modré dálnice, kde lze carvovat bez problémů celý den. Jednoznačně nejlepší pro mne byla červená č. 4 a 5, kde se dalo celý den jezdit naplno a takřka bez lidí. První polovina je neuvěřitelně široká a má dokonale konstantní modro-červený sklon, následuje krátká, téměř rovná pasáž. Druhá polovina je pak poctivě červená s rozmanitým sklonem, v praxi se jedná vždy o střídající se prudší a mírnější úsek, což umožňuje opět nechat lyže jet naplno. :-)

Kromě nádherných sjezdovek zde najdou vyžití i děti (a také hraví dospělí). V areálu se nachází dva parky se skokánky, jeden s obřími, kde freestyleři trénovali své umění, a druhý s menšími skoky, kde jsem se vyřádil i já. Kromě toho ještě dlouhá funslope, čítající tři tunely, 360stupňové zatáčky, hrající maskoty, desky na skákání a podobně. V centru areálu je i park pro nejmenší s lanovým vlekem a dalšími atrakcemi. Nechybí zde snad nic!

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly přímo skvělé, na 90 % sjezdovek ležel přírodní prachový sníh, který minimálně do 14 hodin držel svou konzistenci. To bylo obdivuhodné i vzhledem k teplotě, která ve stínu dosahovala asi -6 stupňů, jak avizovala předpověď. Na celodenním slunci ale oscilovala okolo 8 stupňů a na vrchních stanicích LD, kam slunce svítilo až do pozdního odpoledne, dosáhla až ke 12 stupňům. Sníh ale začal měknout až ke konci lyžování, ale nikde se netvořily muldy a tak šlo stále jezdit naplno. :-)

S výškou pokrývky to není ideální ani zde, na sjezdovkách leželo odhadem 40 až 80 cm, na jednom místě již bohužel vykoukla i tráva. Pokrývka mimo svahy je asi 15 cm vysoká.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovkám není také prakticky co vytknout. Z parkoviště do areálu vyráží 20 let stará kabinka pro 8 lidí, její rychlost je průměrná, komfort také. Ta mimochodem obsluhuje jednu z nejmírnějších sjezdovek v areálu, je proto ideální pro výuku malých lyžařů. Zbytek už ale tvoří pohodlné a rychlé odpojitelné šestisedačky (v tento den bohužel) s vyhříváním. :-) Nejvíce jsem jezdil na LD Ganghofer Blitz, která je stará již 24 let, od pohledu ale téměř jako nová. Ze všech čtyř LD jezdila pocitově nejrychleji.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla celkem vysoká, v českých areálech by téměř jistě znamenala dlouhé fronty, zdejší areál má ale kapacitu velkou, a tak množství návštěvníků příliš znát nebylo. Na kabinku se čekalo okolo minuty, odpoledne již vůbec. Na všechny ostatní LD nárazově 0 až 2 minuty, občas se jelo přímo na sedačku. Na sjezdovkách nepřekážel nikdo.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je několik typických dřevěných rakouských chat s klasickou nabídkou, větší kryté samoobslužné restaurace jsem si nevšiml. My navštívili prosluněnou terasu restaurace u dolní stanice LD Ganghofer Blitz, výborná gulášová polévka s chlebem byla za 5,40 euro, velký radler za 4,10 euro.

Přes den méně navštěvovaná restaurace u dolní stanice kabinky byla plně obsazena po konci lyžování, hudba byla slyšet daleko.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska není velkým problémem, záleží prakticky jen na provozu na Fernpassstrasse. Ten byl o víkendu hodně hustý, možná i kvůli závodům SP v Ga-Pa. Odpoledne i večer stály ve směru do Ga-Pa předlouhé kolony, někdy i okolo 10 kilometrů. Posouval se i celý zbytek úzké horské silnice až od Imstu, my jeli ale naštěstí opačným směrem.

Parkování je samozřejmě zdarma, na velkokapacitním kaskádovitém parkovišti je mnoho organizátorů ve výstražných vestách. I před jedenáctou hodinou jsme parkovali asi 40 metrů od kasy.

+ plusy

 • Nejlepší podmínky, co jsem letos zažil
 • Rychlé LD
 • Přívětivý sklon většiny sjezdovek
 • Nadstandardní šířka svahů
 • Lyžuje se do 16:30

- mínusy

 • Lehce vyšší zalidněnost
 • Nižší sněhová pokrývka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2023  | Ehrwald

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Wetterstein je malé středisko, vzdálené jen pár set metrů od Ehrwaldu. Byla neděle a věřil jsem, že v tomto středisku nebude tolik plno, jako v okolních střediscích Zugspitze Areny. Po příjezdu na parkoviště jsem si myslel, že se zde z nějakého důvodu nelyžuje, na parkovišti nebylo jediné auto, ale ...

29.01.2018  | Ehrwald

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Ehrwald jsem navštívil již před několika roky a celkem se mi zamlouval. Proto při naši cestě na Kaunertal padla volba právě na něj, i když jsem zvažoval ještě Berwang či střediska v okolí innsbruckské dálnice. Náš výlet jsme s mou lyžařskou partnerkou a přítelkní v jedné osobě pojali více odpočinkov...

06.03.2017  | Ehrwald

 • autor: schimanski
 • hodnocení:

Využil jsem akce prodejny Rockpoint, která k nákupu nad 2 000 Kč dávala zdarma dvoudenní skipas do tyrolské Zugspitze arény (střediska na rakouské straně).
Ehrwald je příjemné menší středisko na úpatí masivu Zugspitze. Je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo pro max. středně pokročilé lyžaře.

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

SNOW tipy

Výška sněhu 80 cm
Otevřené lanovky a vleky 10 z 10
Otevřené sjezdovky 21 z 33 km