SNOW tour 2020 - Kunčice from SNOW.cz on Vimeo.
V Kunčicích je v provozu většina sjezdovek, nejezdilo se akorát na postranních modrých sjezdovkách č. 1, 7 a 8, zbylé tratě se hlavně po ránu chlubily vyrovnanými manšestrovými proužky jak podle pravítka, které na prvních pár jízd zůstaly nekompromisně tvrdé a povolily až pod následnými slunečními paprsky, neb jsou tratě orientované na jih.


Mojí oblíbenou sjezdovkou je v Kunčicích červená trať č. 5, což je šikovný červený slalomáček, který je příjemně široký, po celé délce přehledný a je akorát tak dlouhý, abyste poctivě řezané oblouky zvládli vyšvihnout na jeden zátah.


Velmi dobře se mi ale pokládá do obloučků i na modré sjezdovce č. 2 na Hájovně, která je sice s pomou určená spíše méně zkušeným lyžařům, nicméně jde o takový „odstín“ modré, která i sporťákům umožní díky vyšší rychlosti rytmické vykrajování oblouků.


Začátečníci a děti budou spíše využívat bezpečně oddělený cviční svah s lanáčkem v zázemí Hájovna, kde mají k dispozici i zvířátkový slalom a podjezdové branky. V dětském parku, ale i na sjezdovkách můžete využívat služeb místní lyžařské školy, která nabízí hodinu individuální lyžařské výuky za 600 Kč. Celodenní vstup do dětského lyžařského parku stojí 100 Kč, odpoledne pak 50 Kč. Děti do 6 let lyžují v Kunčicích zdarma.


Zázemí na Hájovně dále zahrnuje pokladny, toalety, lyžařskou školu i půjčovnu lyží a od letoška nově i restauraci U Pučmelouda.


Druhé nástupní místo Kunčic je u sedačkové lanovky Triangl, kde najdete rovněž pokladny, a také oblíbenou hospodu U Rumařů, která je už z našich reportů notoricky známá. Vaří se tu totiž poctivá česká kuchyně, kdy se od 11 do 15 hod. podávají hotovky, které se každý den mění. Je to ale povětšinou sázka na jistotu, tak ani není potřeba dále pročítat jídelníček – my tu sáhli rovnou po cikánské vepřové pečeni (127 Kč) a pečené krkovici se zelím a knedlíkem (127 Kč).


Hlavním tahákem Kunčic je ovšem apres-ski bar Kulaťák, který najdete kousek pod výstupem sedačkové lanovky a díky rytmickým tónům hudby ho nemůžete minout. Kulaťák si tu šéfuje partička srdcařů, kteří pořádají víkendové akce stylem „od lyžařů pro lyžaře“, a tak se tu můžete zúčastnit například italské soboty ve znamení aperolu spritz, tyrolské soboty, nebo třeba slovenské soboty, jejíž dozvuk se nás dotknul i v neděli. V rámci slovenské party jste si mohli vyzkoušet tzv. přechod Tater, tedy ochutnávku tatranského čaje, jehož procenta alkoholu s každou další lahví gradují. No, málokdo je přešel tam i zpět! V plánu je letos dokonce ještě „ruská sobota“, takže předpokládáme, že návštěvníci se budou mít na co těšit!
Kunčice v kostce:

Vzdálenost z Prahy 3 hod.
Celodenní skipas dospělí 500 Kč
Celodenní skipas děti (7-12 let) 370 Kč
Provozní doba lanovky 8:30 – 16:00
Webové stránky www.skikuncice.cz
Parkování bezplatné u areálu

Partneři SNOW tour:

V Kunčicích se odehrála akce SNOW tour, v rámci které jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH, sněžné brusle SLED DOGS a zdarma jste mohli také ochutnávat I LOVE HUMMUS. K dispozici vám tu byli promotéři oblečení v HALTI.