SNOW tour 2020 - Přemyslov from SNOW.cz on Vimeo.
Sněhové podmínky v Přemyslově jsou velmi dobré, protože jeho sjezdovky jsou severně orientované, takže většina tratí je převážnou část dne ve stínu, a ubrání se tak rychlejšímu tání sněhu. Hlavně po ránu byly sjezdovky tvrdé jak beton, a zatímco modrá sjezdovka Esíčko pod náporem lyžařů v průběhu dne povolovala, černá si držela tvrdý povrch skoro po celý den.


Hned na první jízdu jsme tedy vyrazili na sjezdovku Přímou, která má sice červený úvod a závěr, prostřední část je ale nekompromisně černá. Díky extrémně tvrdému povrchu byla sjezdovka v době naší návštěvy rychlá víc, než jindy, nicméně díky její vyšší náročnosti sem zejména po ránu nejezdí moc lyžařů, a tak jsme si naši skoro až závodní jízdu užili pěkně sólo. Abyste sjeli celou sjezdovku opravdu čistě po hranách, na to vám ale bude možná nějaký ten metr sjezdovky do šířky chybět.


Varianta pro pohodáře je okružní modrá sjezdovka Esíčko, která je mírná, přehledná a stejně dobře, jako se tu dá učit děti „letadlo“, se tu dají krájet i sportovní oblouky. Právě pro tuhle univerzálnost sjezdovky bývá Esíčko často poměrně zalidněné. Na Esíčku probíhá i večerní lyžování a při jeho délce přes 1 250 m jde zároveň o nejdelší osvětlenou sjezdovku v Jeseníkách.


Dětem se na Přemyslově bude líbit na cvičném svahu, který je obsluhovaný dětskou pomou a je bezpečně oddělený od ostatních sjezdovek. Malí špunti tu dále můžou využívat kratší lanáček a těm úplně nejmenším udělá radost malý dětský parčík s pojízdným pásem, zvířátkovým slalomem a molitanovými kostkami na odpočinek. Objednat si tu můžete i lekci lyžařské školy Sun Ski, kdy hodina privátní výuky vyjde na 640 Kč.


Lyžařskou lekci pořídíte v půjčovně lyží, kterou najdete přímo u parkoviště. V půjčovně si kromě lyží můžete zapůjčit i snowboardy nebo sáňky a celodenní zapůjčení lyžařského setu vyjde na příjemných 360 Kč na den.


Do Přemyslova se každoročně těšíme do tamní restaurace v hlavním zázemí, kde jsou majitelé zároveň i těmi, kteří vám uvaří nebo vás budou obsluhovat – a je vidět, že svou práci dělají od srdce, protože se nestalo, že by nám tu ještě nechutnalo. V hlavní nabídce jídel je k mání například rajská s masovými koulemi (130 Kč), borůvkové kynuté knedlíky (120 Kč), vepřové výpečky se špenátem (130 Kč) nebo kuřecí rizoto (115 Kč), které jsme zvolili my. Kávu, bombardino, svařák a další horké i studené nápoje si můžete zakoupit ve vedlejším bufetu.


Hlavní zázemí zahrnuje restaurace a bufetu také pokladny, toalety, šatnu se zamykatelnými skříňkami, která je k dispozici zcela zdarma a nově se zde také můžete ubytovat, protože k hlavní budově byl přes léto přistavěn penzion. Celková kapacita penzionu je 43 lůžek a vybrat si můžete mezi 2- a 3lůžkovými pokoji nebo 4- a 6lůžkovými apartmány.
Přemyslov v kostce:

Vzdálenost z Prahy 3 hod.
Celodenní skipas dospělí 500 Kč
Celodenní skipas děti (6-15 let) 350 Kč
Děti do 6 let zdarma
Provozní doba lanovky 9:00–16:00
Webové stránky střediska www.skipremyslov.cz
Parkování 1 malé parkoviště u pokladen,
1 větší parkoviště 50 m od nástupu na lanovku

Partneři SNOW tour:

V Přemyslově jsme reportovali na lyžích FISCHER s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení HALTI, v helmách a brýlích SMITH