Česko: dvě třetiny sjezdovek v provozu

O víkendu bude převážně zataženo a na celém území se budou objevovat srážky, přičemž ty sněhové nejspíš jen ve vyšších horských polohách. Teploty se budou pohybovat nejprve okolo nuly, koncem týdne a začátkem nového se ale opět vyhoupnou během dne až k 10 °C. Velice proměnlivé počasí, teplotní houpačka a s ní i ze dne na den se měnící lyžařské podmínky, typické spíš pro březen, tak budou pokračovat.


Dvě třetiny sjezdovek, vleků a lanovek v ČR jsou v provozu


Ani sněhově nejspolehlivější areály jako Skiresort Černá hora - Pec nebo Špindlerův mlýn nemají v provozu zcela všechny sjezdovky, vzhledem k teplotám se jim ale daří držet převažující část sjezdovek ve slušném stavu

Sněhové podmínky v českých horách odpovídají spíš polovině března, i když na horách v posledních sedmi dnech nějaký ten centimetr sněhu napadl, jak ukazuje následující mapa.


Mapa znázorňuje, kolik sněhu napadlo v Česku za posledních 7 dní


Úpravu sjezdovek si pochvaluje reportér Bohouš, který si na Bukové hoře zalyžoval tento týden nejlépe za celou sezónu


Tzv. Fajťák, svah u Velkého Meziříčí, je jedním z mála areálů na Vysočině, kde se stále důstojně lyžuje (reportér bobu)


V Koutech jsou vzhledem k situaci solidní podmínky a málo lidí, jen je trochu otravný dlouhý dojezd, kde se musí bruslit (reportér LBS)


(Pod)večerní lyžování na Branné má příjemnou atmosféru (reportér LBS)

Alpy mají převážně slunečné jarní podmínky

Po občerstvovacím přírůstku sněhu v polovině týdne bude o víkendu na většině území Alp slunečno, stejně tak začátkem příštího týdne, trocha nového sněhu se může objevit ještě v severovýchodní části hor. Vysoké teploty se nevyhýbají ani velehorským polohám, navíc mnohé bezlesé svahy poznamenal v minulých dnech a týdnech silný vítr, takže sněhové podmínky jsou velice různorodé - od kvalitního prašanu přes ledové plotny až po jarní kaši.


O víkendu moc sněhu nenapadne, protože víkend bude spíše slunečný


Reportér 22988 si užil prostorné svahy na salcburském Fanningbergu, zvláště v okolí vleku Moserkopf bylo i přes probíhající prázdniny velmi málo lidí


Korutanské Turracher Höhe nabízí kromě příjemného lyžování také kuriozní transport lyžařů přes zamrzlé jezero za skútrem (reportér vzdarsky)


Italské Madesimo je menší středisko s velmi klidným provozem ve všední dny, a to i o prázdninách, rizikem je však nedostupnost horní části areálu kolem vrcholu Groppera při horším počasí (reportér gibon09)

Interaktivní mapa aktuální přírodní sněhové pokrývky v ČR a Alpách