Madesimo - aktuální report z 09. - 13.02.2020 - SNOW.cz

Madesimo aktuální report z 09. - 13.02.2020

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Lombardie

Madesimo - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: gibon09
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2020 do: 13.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pro tento rok jsme chtěli na jarní prázdniny nějaké klidnější středisko pro zdokonalení lyžování dcery, jelikož teď vycházejí jarňáky na náš okres v půlce února, tak to rozhodování nebylo úplně jednoduché. Po přečtení informací zde na SNOW.cz padla naše volba právě na Madesimo. Podle toho, co bylo o tomto středisku napsáno, tak by mělo mít trochu větší návštěvnost o víkendu díky Milánu, které je asi 150 km daleko, ale v týdnu zde mělo být mrtvo, a to se přesně vyplnilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ač poměrně malé středisko, tak by zde měl najít to "své" úplně každý. Pro začátečníky idální sjezdovka č. 33 Serenissima. O patro výše pak startuje červená č. 25 Valsecchi, která má ze začátku modro-červený sklon, pak krátkou rovinku a ostrý padák na konci. Podobné parametry má i č. 12 Vanoni, ale končí černým padákem ke kabince (možno objet přes Montalto), nebo Interpista startující jako černá a na konci se napojuje na Valsecchi. Všechny sjezdovky ve spodní části areálu (mimo Val di Lei) jsou propojené různými modrými traverzy, díky nimž se velmi rychle po areálu přesunuje.

Samotné Val di Lei je úžasné vysokohorské ježdění, jen je škoda, že během naší návštěvy bylo otevřeno jen v neděli a ve čtvrtek a kvůli větru vyfoukáno až tvrdou desku. Velkou výhodou bylo, že sjezdovky jsou ve všech horských patrech, takže i když silně na hřebenech foukalo a ostatní lanovky byly uzavřeny, tak se dalo jezdit v lese na lanovce Lago Azzurro nebo Larici, které jsou schované v lese.

Sněhové podmínky:

Velice různé. Dole v Campodolcinu (1 080 m n. m.) bez sněhu až do odjezdu v pátek (kdy i dole pár centimetrů napadlo). Od cca 1 700 m n. m. v mezistanici Motta už slušná pokrývka od půl do jednoho metru, ale i tam bylo pár hnědých míst na dojezdech. Na hřebenech byl problém s vyfoukaným sněhem až na desku. Nejlepší podmínky na závětrných sjezdovkách a v půlce svahů, kde byl krásný prašan. Na dojezdech zase bylo znát, že jsou technicky dosněžovány a člověk hned rozdíl poznal. Ale celkově velmi dobré.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Campodolcina metro Sky Express na mezistanici Motta. Odtamtud odpojitelná 6sedačka, stejná je i na vrchol Cima Sole. Poté čtyři kryté 4sedačky a jedna 8kabinka na Larici z města. Na okraji areálu na cvičné louce neodpojitelná 4sedačka Arlecchino a na Motta neodpojitelná dvojka (funkční jen o víkendu) a pak kabina na vrchol Groppera. Ve Val di Lei nekonečná dvojka.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Tak v tomhle měly články rozhodně pravdu. O víkendu zalidněnost jako v Rakousku v běžné dny a během týdne skoro nikdo. Občas mi připadalo, že v celém areálu mohlo být tak 300 lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Super. Opět vyzkoušena každá restaurace či bar u sjezdovky. Chata je skoro u každé sjezdovky nebo na dojezdu, ceny v normě a na spoustě chatách davají k drinku drobné občerstvení. Jediné, co trochu chybělo, byla nějaká vrcholová chata (na Groppeře by musela být super). Ceny např. za Aperol Spritz dole 3,5 až 4 eura, ve Val di Lei už 5 eur. Polévka 6 až 8 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Tohle už bylo horší. U nás to bylo 10,5 h čistě za volantem, a to jsme ještě nestáli ani v nějaké velké koloně, nepočíta-li člověk průjezd Řeznem nebo Mnichovem. Při cestě tam byly navíc závody v Ga-Pa. Strašák byl Malojapass, ale i po celonočním sněžení byl bezproblému průjezdný. Švýcaři holt umí. Parkování u lanovek zdarma.

+ plusy

 • Různorodé sjezdovky
 • V týdnu naprosto nulová zalidněnost
 • Super počasí
 • Všechny horská pásma při horším počasí

- mínusy

 • Menší středisko - po pár dnech není co objevovat
 • Problém s dostupností vrcholu Groppera při hoším počasí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

21. - 27.12.2019  | Madesimo

 • autor: liborIV
 • hodnocení:

Do Itálie jezdíme pravidelně a do Madesima jsme jeli podruhé. Středisko působí menším dojmem, než bych čekal podle uváděných km sjezdovek. Počasí - jasno a bezvětří 1 den, jasno, ale silný vítr 1 den, zbytek zataženo nebo slabé sněžení. V jiných střediscích jasno.Za celý týden nejela ani jednou lanovka na Groperru, i když bylo jasno a bezvětří. Lyžování do 3 000 m n. m. je pak pouze reklama (minulý pobyt lanovka jezdila pouze 0,5 dne). Dobré podmínky pro freeride, zvláště pokud jede lanovka na Gropperu. Sněhové podmínky výborné (více než 1 m), svahy upravené dobře, jen ve střední části spodních partií odpoledne horší. Lanovky poměrně moderní, většinou s bublinami. Při horším počasí nebo větru nejvíce bublina chybí u 6sedačky nad spojovacím podzemním vláčkem z Campodolcina a na zastaralé sedačce na Groppeře (pokud tedy jede). V termínu Vánoc byla zalidněnost spíše větší, zvláště 22. a 23. 12. Cesta komplikovanější, posledních 180 km mimo dálnici a přes sedla, která mohou být uzavřena.

16. - 22.03.2019  | Madesimo

 • autor: Wawik
 • hodnocení:

Lyžovačka super, počasí taktéž. Pozor na krádeže lyží.Podle mé zkušenosti Nové Fischer Progressor, ale i zkušeností dalších lidí, běžná věc, zejména restaurace Larici.

28.02. - 07.03.2015  | Madesimo

 • autor: Zoidberg
 • hodnocení:

Madesimo - Čechů ráj

Cesta do Madesima byla naším již šestým pobytem v zimní Itálii, můžeme proto srovnávat. Madesimo nás rozhodně nezklamalo a ani se nedivím, že se sem spousta Čechů ráda vrací. Sjezdovky jsou dobře propojené sedačkovými lanovkami (většinou s bublinou), vajíčkem a jednou starší ...

18. - 23.01.2015  | Madesimo

 • autor: Ferry
 • hodnocení:

Vzhledem k našemu lyžařskému věku máme již docela dost "natočíno", tak si troufnu posuzovat. Madesimo je českými skijáky postupně objevováno. My ho v nabídce objevili nově v srpnu roku minulého a vzhledem k tomu, že náš standard roční obnáší již mnoho zim měsíc na sjezdovkách (i mimo ně), tak nám t...

02. - 10.03.2012  | Madesimo

 • autor: bukaj
 • hodnocení:

Tady katalogy nelžou
Vždy, když listuji cestovatelskými katalogy a narazím na známé místo, tak mám pocit, že čtu o něčem jiném. Možná to také znáte. Ty superlativy, ta oceňování úplně všeho, zveličování maličkostí a zmenšování nadbytečného. Ale o jedné výjimce vím. Není to tak dlouho, co čes...

26.01. - 02.02.2013  | Madesimo

Celkový dojem z návštěvy střediska výborný.

07. - 14.01.2012  | Madesimo

Středisko Madesimo by se dalo zařadit spíše mezi menší italská střediska, ale i přesto se zde dají najít opravdu všechny typy terénů, na které si vzpomenete. Od sjezdovek pro začátečníky až k neuvěřitelně přikrým sjezdovkám nebo dokonce k nikdy neupravované sjezdovce pro milovníky drsnějších terénů....

Samnaun / Silvretta Arena

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

SNOW tipy