SNOW 123 vychází 27. února 2020
188 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 123 najdete 3 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Velký šéf světového lyžování: Rainer Salzgeber

Rainer Salzgeber je už skoro patnáct let šéfem závodního oddělení značky Head. Nápad na rozhovor s ním vznikl z popudu ředitele pobočky Head pro ČR Vladimíra Staňka. Proč? Pod rukama Rainera postupně prošla a dál procházejí ta úplně největší esa světového lyžování od Hermanna Maiera přes Bodeho Millera až po Lindsey Vonn, Teda Ligetyho a Aksela Lunda Svindala… Jeho zkušenosti ze zákulisí Světového poháru jsou unikátní a nabídnou zase jiný a neméně zajímavý pohled na bílý cirkus.
Kolik vydělávají lyžařské hvězdy?

Není žádným tajemstvím, že závodní lyžování je velmi drahý sport. Kromě veškeré tvrdé práce, tréninku, času a energie, kterou sportovec musí vydat, aby se vůbec dostal nebo alespoň přiblížil k vrcholu, musí být také schopen nést náklady, které mu vzniknou.
Speedskiing a česká stopa

Od počátku lyžařství až k dnešním moderním seancím na lyžích vede dlouhá cesta. A tak se mnohý starý, rozšafný lyžař či průkopník bílého sportu chytá za hlavu, když slyší o věcech, které mu připadají jako bláznovství, jako prostá honba za rekordem.
Zimní olympiáda dětí a mládeže? Radost, smutek, ale i odlišná pravidla

Oheň vzplanul a nadšený dětský řev se ozýval halou karlovarské Energie. To se poprvé mladí sportovci sešli při zahájení IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Vlajkonoši dovedli olympijské výpravy na plochu a bitva o medaile mohla začít. Jak vypadaly souboje o cenné placky z pohledu snowboardistů, běžkařů a lyžařů?
Paradox zvuku jména: Kateřina Neumannová

Když se vysloví jméno nějaké osobnosti, lidi si jej obvykle podvědomě spojí s jedním konkrétním otiskem, jejž daný člověk v jejich vnímání nejvýrazněji zanechal. Její jméno by mělo být bez váhání řazeno k dojemnému olympijskému triumfu dosaženému v příslovečné hodině dvanácté, případně efektu v nějakém bohulibém směru, který by díky svému vlivu rozvinula vzápětí. Jako Bjorn Daehlie svůj stejnojmenný brand či její soupeřky Chandra Crawford a Kikkan Randall dívčí charitu Fast and Female. Jenže až nepěkně moc lidí (soudě přinejmenším podle diskuzí pod každým z desítek mediálních výstupů o ní) si ji asociuje se zlopověstnou libereckou kauzou a bez pardónu by ji pranýřovali. Přiznávám, že ve mně její příběh budí kombinaci obojího ve formě fenoménu propálené životní šance. Nevratně, nezapomenutelně. Nevybavím si křiklavější případ roky urputně piplaného zvuku jména poslaného rychlovýtahem zpátky dolů. Kateřina Neumannová v, doufám, že nejrozsáhlejší i nejupřímnější retrospektivě, kterou kdy médiím poskytla.
O prvních kästlovkách na našich sjezdovkách

V prostředí domácího sjezdového lyžování se shodou okolností již více jak rok ocitá v centru pozornosti ještě nedávno rakouský výrobce lyží Kästle, dnes již držených v českých rukách Tomáše Němce. Firemní síň slávy připomíná desítky medailistů z vrcholných světových soutěží, k jejichž úspěchům přispěly lyže s charakteristickým šípovým logem ve špičce. Po úvodním chronologickém výčtu několika nejslavnějších jmen se nabízí příležitost k připomenutí významné role, jakou sehrály lyže značky Kästle v historii československého lyžování před více jak padesáti léty.
Co v létě?

V čase publikování tohoto čísla SNOW bude pravděpodobně ještě velká část čtenářské populace sjíždět bílé svahy u nás nebo v zahraničí. Lyžařská sezóna se v posledních letech stále zkracuje, za což může spíš než sněhové podmínky neviditelná ruka trhu. Ne vždy férové praktiky některých korporací, které lyžování deformují ze sportu na styl a účelově zkracují lyžařskou sezónu, ale nás, lyžařské nadšence, neodradí využít i poslední zbytky firnu.
Přesto nakonec ale léto dožene i nás, takže nezbyde než přejít na sportovní aktivity s ním související.
Dimenzí života je vertikála - Radek Groh neboli Radar

Chaloupka v Textilní ulici, pár stovek metrů od vrchlabské základky na náměstí Míru (fabriky na medaile), byla pěkných pár sezón domovem kvinteta Grohů.
Kittelfjäll: velká radost přichází po malých dávkách

Lyžování se od doby, kdy se asi před sto lety stalo veřejně dostupným sportem, nesmírně proměnilo. Lyžařská dovolená dnes stěží připomíná to, co zažívali lyžařští průkopníci. V úplných začátcích tohoto sportu byly po malebném kraji roztroušené samostatné vleky. Když jsem začínal lyžovat já, začínaly vznikat lyžařské areály, běžně o dvou až třech vlecích, a to už šlo o vážně velké středisko.
Lyžování v Chile: jen pro vyvolené

Na jihu Latinské Ameriky jsou hory se skvělými podmínkami pro lyžování, přesto se chilští lyžaři nikdy neprosadili do světové špičky. Důvodem je malá základna: sjezdovky jsou kvůli své nákladnosti zcela mimo možnosti většiny obyvatelstva.
Valle Nevado: sjezdovky pod dohledem kondora

Valle Nevado je nejluxusnější lyžařské centrum v Chile, vzdálené jen hodinu a půl nad metropolí Santiagem. Ač se většina jeho tratí nachází nad třemi tisíci metry nadmořské výšky, poslední roky zápolí s nedostatkem sněhu.
Když léto doběhne zimu

Kdo prvně zavítá do krušnohorských Klínů a nezná je, nejspíš jej uhodí do očí kontrast vůči jiným malým horským areálům – jsou tu vidět nemalé investované prostředky, ale neokázale a vkusně. Sportareál Klíny má vrchovatou měrou to, co zdaleka ne každé středisko – příslovečný genius loci.
Hodnota eventů

Hostování soutěží a ostatních událostí, zejména přes letní sezónu, dokáže přinést horskému středisku řadu výhod – přímo vyčíslitelných i skrytých.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 123!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!