Značka Kästle, která je poslední tři roky ve vlastnictví českého majitele Tomáše Němce, loni podepsala kontrakt s Austria Ski Pool na vybavení rakouských sjezdařů i běžců. Ve světě vrcholového běžeckého lyžování se opravdu Kästle objevily, ale příběh Kathariny Liensberger, která loni touto dobou začala na Kästlích trénovat, skončil nakonec na chybějícím partnerovi, který by jí poskytl lyžařské boty. Těch důvodů, proč se Katharina nakonec nuceně vrátila k domovskému Rossignolu, bylo mnohem víc a najdete je ve starších článcích portálu SNOW.cz. Jedinými želízky v ohni, která se ve Světovém poháru v alpském lyžování objevila, tak v loňské sezoně zůstaly Tereza Kmochová a Holanďanka s českými kořeny Adriana Jelinková.

Kästle závodí

K výraznému posunu však došlo během letošního května. Kästle se s novou smlouvou stávají oficiálním partnerem rakouského Austria Ski Pool, ale i švýcarského Swiss Ski Pool. Bonusem je pak i smlouva s německým lyžařským svazem DSV o podpoře německých běžkařů.

Kästle tak v tuto chvíli, kromě již zmíněných Terezy Kmochové a Adriany Jelinkové, nově obouvají Rakušan Mathias Graf a Švýcar Cedric Noger, dalším v rodině by měl být i Alain Zurbriggen, syn legendárního Pirmina, který na Kästlích strávil velkou část svojí kariéry.

Rakousko

Mathias Graf (24) je rodákem z Vorarlbergu, kde je také domovské sídlo Kästle. Přechod k tradiční značce tak bere jako velkou poctu a kromě výborného servisu a vlastností závodních lyží vyzdvihuje právě lokální aspekt. Mathias Graf má za sebou 12 startů ve Světovém poháru, jeho největším úspěchem je 18. místo ze slalomu v Kitzbühlu v roce 2019. Jinak stále sbírá zkušenosti spíše na závodech Evropského poháru a čeká na svoji šanci v rakouském národním týmu.

Švýcarsko

Původně se jednalo pouze o tom, že značka Kästle vybaví juniorský národní tým. Když se to ale dozvěděl matador Cedric Noger (28), řekl, že chce na Kästlích jezdit také a vše se začalo ubírat ještě úplně jiným směrem. Cedric Noger má za sebou 13 startů ve Světovém poháru a hned desetkrát se mu podařilo bodovat. Největším úspěchem specialisty na obří slalom zatím zůstává 4. místo z obřího slalomu v Kranjske Goře v roce 2019, ale nechme se překvapit, kam se posune v následující sezoně.

Marker, Dalbello a Lange

Velkým posunem je však uzavření partnerství s firmami Dalbello a Lange, které vyrábí lyžařské boty. Největší problém loňského léta, který trápil právě Katharinu Liensberger, je vyřešen. Kästle jsou standardně vybavovány vázáními Marker, nedávno přibyla smlouva s firmou Dalbello a nově se ke spolupráci přihlásila i firma Lange. Po náročném roce, kdy se legendární značka Kästle pokoušela vrátit na výsluní závodního lyžování, tak nastává velký obrat a s ním souvisí i velké plány. Kästle se momentálně pod dohledem legendárního konstruktéra lyží Rainera Nachbaura soustředí na testování a ladění závodního materiálu a doufá, že se jí podaří postavit silný tým, který by z olympiády v Pekingu v roce 2022 přivezl medaili.