Jedná se o 4,3 km dlouhou lanovku firmy Doppelmayr, která je první lanovkou systému 3S v Saczbursku. Premiérové je také využití nového typu kabinek ATRIA firmy CWA, který byl představen na loňském veletrhu Interalpin v Innsbrucku. Celkem 32 kabinek, každá pro 32 osob, zajišťuje přepravní kapacitu 2 710 osob za hodinu. Při maximální rychlosti 8 m/s trvá celá jízda jen 9 minut. Samozřejmostí je vybavení kabinek připojením wi-fi.


Míjení kabinek ve volném rozpětí lana mezi podpěrami č. 4 a 5, trasa lanovky nabízí díky svému atraktivnímu vysokému vedení velmi pěkné výhledy

Při vývoji konceptu pohonu lanovky byl kladen velký důraz na vysokou provozní disponibilitu, proto byl pohon vybaven dvěma propojenými sektorovými motory typu DSD (Doppelmayr Sector-Drives). Díky této redundanci je také garantována evakuace, kdy mohou být kabiny za všech okolností dotaženy do stanic. Lanovka je vybavena nejmodernější řídicí elektronikou Doppelmayr Connect a přepracována byla také konstrukce staniční technologie, což vylepšuje mj. přístupnost pro údržbu a prodlužuje životnost celého zařízení.


Dolní stanice lanovky 3K-Konnection

Nová lanovka, slavnostně otevřená na konci listopadu 2019, umožňuje, kromě samotného propojení obou středisek, také přímý nástup na ledovec Kitzsteinhorn z údolí, což ocení zejména hosté ubytovaní přímo v Kaprunu – odpadá výjezd autem nebo autobusem k dolním stanicím lanovek Gletscherbus 1 a Panoramabahn.


Horní poháněcí stanice lanovky 3K-Konnection

Pro zajištění kapacitního spojení bylo již v předstihu v roce 2018 nahrazeno také původní centrální zařízení na Maiskogelu - odpojitelná čtyřsedačka Leitner s bublinou Panoramabahn Schaufelberg. Tato lanovka byla sice ještě poměrně nová, postavena byla teprve v roce 2004, ale její přepravní kapacita pouhých 1 200 osob za hodinu, pro původní účel obsluhy malého střediska dostatečná, by nyní novému úkolu již zdaleka nepostačovala.


Kabina na výjezdu z dolní stanice lanovky 3K-Konnection

Zajímavostí této čtyřsedačky byla úhlová stanice v dolní části trasy, která musela být pro dodržení původní trasy realizována také u nové 10místné kabinkové lanovky MK Maiskogelbahn. V horní části byla ovšem trasa nové lanovky prodloužena o nový druhý úsek až k dolní stanici propojovací lanovky 3K-Konnection. Přepravní kapacita nové kabinky MK Maiskogelbahn se 123 kabinkami typu Diamond se zvýšila na 2 800 osob za hodinu. Původní čtyřsedačka Panoramabahn Schaufelberg bude v letošním roce znovu postavena v italském středisku Cortina d´Ampezzo.


Mezistanice nové 10místné kabinkové lanovky MK Maiskogelbahn