Ale co má přistání na Měsíci společného s lyžováním? Se svou řadou Disruption, nejnovějším přírůstkem, který kultovní značka K2 uvádí na trh, udělali tito američtí klasici odvážný úkrok ze své komfortní freeridové zóny do světa výkonnostního on-piste lyžování. A jak už to u K2 chodí, neobešlo se to bez špičkových technologií.

Prostřednictvím kolekce Disruption nabourává K2 status quo sjezdových a závodních lyží a přináší něco zcela nového. Inspirací bylo obřákové pojetí jízdy – na hraně, ve vysoké rychlosti a za doprovodu vysokých sil. Precizní výkon, čistě projeté oblouky – ne pro FIS body, ne pro vítězství v závodě, ale jednoduše pro zábavu.

Ne každý den je ten prašanový – proč ale přicházet o zábavu? Fanoušci sjezdovek, freerideři – ať už máte vkus jakýkoliv, snad je alespoň rychlý, protože tyhle lyže jsou rakety připravené vystřelit vás na Měsíc.

Disruption předefinovává význam slova výkon. Doslova od základů.


Použité technologie


Dark Matter Damping (DMD): Hi-mod karbon je společně s polymerovými tlumiči strategicky umístěn podél hran. DMD výrazně snižuje vibrace na tvrdém podkladu a ve vysokých rychlostech a zásadně zlepšuje kontakt hrany s podložkou, čili umožňuje plynulé a jisté projetí oblouku.


I-Beam: technologie pro zvýšení stability a přesnosti při zahajování oblouku. V závislosti na modelu existuje ve variantě Carbon I-Beam nebo Titanal I-Beam. Zvyšuje stabilitu, přesnost a přenos energie po celé délce lyží.PowerWall: Nalaminované a rozšířené bočnice zajišťují přímý a precizní přenos energie od lyžaře na hranu.


„Kdo je pomalý, ten je poslední.“ Warner Nickerson, bývalý účastník Světového poháru, který se podílel na vývoji lyží Disruption.