Tisková zpráva Asociace horských středisek České republiky (AHS ČR).

Vyjádření administrátora AHS ČR:

Rozumíme komplikacím, které to přináší těm z vás, kdo jste o koupi uvažovali, nebo byli již našimi stálými zákazníky. Toto rozhodnutí se nám nepřijímalo lehce, protože jsem si vědomi toho, že zákaznická důvěra se buduje dlouho. Bohužel podmínky provozu lyžařských středisek v době pandemie jsou natolik komplikované, že tento projekt musíme pro tuto zimu stáhnout z nabídky.

Hlavním důvodem pro zrušení Czech Skipassu je požadavek na dodržení určitého maximálního počtu osob v lyžařském středisku, který je nutný pro zabezpečení dostatečných hygienických podmínek pro pobyt návštěvníků skiareálu. Garance nastavení optimálního počtu osob ve středisku je v gesci jednotlivých provozovatelů, kteří ale nemohou tento proces dostatečně účinně řídit, pokud je v oběhu vyšší počet celosezónních skipasů.

Dle údajů z odbavovacích systémů bylo zatím prodáno jen několik kusů Czech Skipassů a těmto zákazníkům bude ve středisku, kde si skipas zakoupili, vráceno 100% zaplacené částky.

Všem našim příznivcům se ještě jednou omlouváme a doufáme, že pro příští zimu budeme moci znovu nabídnout produkt Czech Skipass v plné síle.

Děkujeme za pochopení.

Přejeme hodně zdraví a držme si palce pro letošní zimu.
Libor Knot
AHS ČR