Nejdelší sjezdovka na Moravě

Areálu zaručuje prvenství mezi lyžařskými středisky na Moravě zejména délka jednotlivých sjezdovek, která se pohybuje okolo 3 km, a šíře sjezdových tratí je vyjma přejezdů minimálně 50 m. Komfort dopravy zajištuje moderní 6sedačková lanovka s největší přepravní kapacitou v ČR 3 200 osob/hod. Díky tomu se v areálu netvoří fronty ani o víkendech a svátcích. Sportovní lyžaři ocení 2 sjezdovky, Medvědí s prudším a členitějším sklonem a Hřebenovku se středním sklonem vhodnou pro zážitkový carving. Ve freeride zónách si na své přijdou freeridoví lyžaři i snowboardisté. Komfortní a bezpečné lyžování nabízí nejdelší sjezdovka na Moravě – modrá sjezdovka dlouhá 3 050 metrů s převýšením 520 metrů nadchne hlavně rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře. Malým návštěvníkům se určitě bude líbit dětský park s lyžařskou školou. Najdou v něm spoustu zábavy a rodiče ocení jeho kvalitní vybavení, které zahrnuje i pojízdný pás. Zkrátka nepřijdou ani vyznavači bílé stopy. Pro běžkaře jsou připraveny tratě v nadmořské výšce 1 100–1 300 metrů, které díky poloze nemají problém s nedostatkem sněhu. Můžete se vydat třeba kolem nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně a tento výlet určitě stojí za trochu námahy, při hezkém počasí se vám otevřou naprosto ojedinělé výhledy.


Kouty nad Desnou, lyžařský areál  • 11,5 km sjezdových tratí
  • 100 % zasněžování
  • 6 800 osob/hod. přepravní kapacita
  • 27,5 km udržovaných běžeckých tratíSkvělé zázemí

At už se vrátíte ze sjezdovek, nebo z běžek, můžete se spolehnout, že opět načerpáte nové síly. U horní stanice lanovky je příjemné občerstvení v après-ski baru U Medvěda, kde je nově rozšířena terasa směrem k rozhledně. To správné zázemí s komfortem všeho druhu pak najdete v údolí. Restaurace se slunnou terasou, samoobslužná jídelna i stylový bar dávají zapomenout na skutečnost, že se stále nacházíte na moravském venkově. Vynikající zázemí podtrhují nové Apartmány Kouty, nabízející ubytování pro 180 osob. Vedle restaurací a moderních apartmánů najdete v areálu i dobře vybavenou prodejnu Helia Sport, půjčovnu s testcentrem a profesionální servis lyží.

Největší bike park na Moravě

Zábavu si užijete také v Bike parku Kouty, největším na Moravě. Čekají vás čtyři tratě, jejichž délka přesahuje tři kilometry a jsou navrženy tak, aby si zajezdil opravdu každý. Nejlehčí trasy navazují na síť cyklotras v okolí Mravenečníku, respektive horní nádrže Dlouhých strání (okruh 15 km), kde je také 2,5km okruh pro inline brusle. Trasy pro horská kola startují u lanovky na Medvědí hoře. V bikeparku najdete skvěle vybavenou půjčovnu se servisem. Lákadlem pro návštěvníky je i Rysí skála, kudy vede naučná stezka s krásnou vyhlídkou. Ocení ji hlavně děti, protože je plná dřevěných plastik zvířat a lesních bytostí, nechybí chýše Praděda, doupě rysice a interaktivní prolézačky a hry.

Areál Kouty

Kouty nad Desnou 30
Tel.: 602 322 244, 585 283 282
E-mail: info@k3-sport.cz

www.kouty.cz


Ubytování přímo v areálu (kapacita 300 lůžek):
Vila Kouty, www.vila-kouty.cz
Penzion Kouty, www.penzion-kouty.cz
Apartmány Kouty, www.apartmany-kouty.cz