Technici od Völklu udělali pomocí tohoto komplexně přepracovaného technického zázraku značný pokrok při hledání onoho pomyslného „svatého grálu“ - univerzální lyže. Jsou moderní a všestranné lyže pro zkušené lyžaře, kteří milují hory, láká je dobrodružství a rádi přecházejí z jednoho sněhového prostředí na druhé, a proto od svých lyží vyžadují vždy a všude optimální výkon.

Hned na první pohled Vám neujdou monstrózní parametry 131/89/114 mm těchto lyží, jež přímo evokují pocity volné jízdy. Medvědí lyže Grizzly Vás mile překvapí v hlubokém prašanu, kde dokážou nádherně nadnášet. Jako doma jsou v ostatních neupravených terénech a naprosto Vám vyrazí dech na upraveném svahu. To vše díky skvělému technickému vybavení Power Switch Technology. Lyžař si pouhým přecvaknutím může vybrat mezi rekreačním (Cruise), dynamickým (Dynamic) a závodním (Power) stylem  jízdy – pouhým pootočením regulačního kolečka si vybere ze tří zcela rozdílných stylů. Podobně jako u automobilu, který má aktivní „suspension tuning“, i zde Vám Power Switch umožňí hladce přizpůsobit chování lyže konkrétnímu požadovanému stylu nebo potřebám terénu.

|
|

Když přijde na samotnou konstrukci lyže, má Völkl v zásobě celou řadu špičkových technologických prvků: Speciálně poskládané dřevěné jádro XTD Sensor Woodcore je prosyceno epoxidovou pryskyřicí a rozloženo po celé délce lyží. Ty díky němu působí nesmírně kompaktně  a jízda na nich je harmonická. Konstrukce Double Grip XTD využívá zdvojení dřevěného jádra nad hranami, což umožňuje optimální přenos sil a výrazně zlepšuje stabilitu při jízdě na hranách. Pro dosažení ještě vyšší stability a lepší absorpce nárazů při vysokých rychlostech je zesílena struktura lyže pomocí speciálních vrstev hliníkové slitiny Titanium – Powered by Titanium.

Při pohledu na vázání si všimnete další výrazné novinky: tato široká lyže byla zkonstruována jako jedna funkční jednotka spolu s vázáním iPT Wideride, které je novinkou návrhářů firem Marker a Völkl. Je to prvně plně integrované vázání, speciálně zkonstruované pro všechny horské terény a širokou geometrii. Díky přibližně o 30% širší styčné ploše mezi vázáním a lyží se výrazně zlepšil a zpřesnil přenos síly oproti tradičním systémům. Těžiště je zároneň rozloženo více do šířky - přímo nad hrany. iPT Wideride je navíc asi o 20% lehčí než standardní vázání, takže obvyklý hmotnostní handicap je smazán. Díky vázání iPT Wideride zůstává The Grizzly stejně pružný při jízdě v tvrdém terénu, jak byste očekávali od výrazně užšího modelu; mimo upravené sjezdovky dokáže lyže ještě více využít předností, které nabízí její široká geometrie. Konstrukčně dokonalé vázání iPT Wideride  rovněž zvyšuje bezpečnost jízdy, jelikož nízká výška omezuje zatížení kotníků. Nižší  poloha navíc umožňuje lyžařům lépe prožívat pocity z volné  jízdy.

|

Široké rozměry, prvotřídní konstrukce, lepší ovladatelnost díky novému vázání iPT Wideride a zdokonalené Power Switch Technology, zaručuje uživateli maximální výkon ve všech podmínkách. Výsledkem je téměř neomezená svoboda na sněhu.

Díky svým univerzálním vlastnostem lyže Grizzly dokazuje, že tvrzení o tom, že se alpské lyžování a volná jízda vzájemně vylučují, není pravdivé. Jedna lyže, dva světy!