Cochemer Sesselbahn

Další vyhlídková dvousedačková lanovka se objevila v roce 1955 v Cochemu, který leží na řece Mosel. Dráhu k vyhlídce Pinnerkreuz zde vybudovala firma Pohlig. Poměrně strmá trasa o délce 360 m a převýšení 158 m je vedena přes 8 podpěr. V průběhu času prošla lanovka několika modernizacemi. Nejprve byla v roce 1994 firmou LST rekonstruována dolní poháněcí stanice, do níž byl zabudován jen dva roky starý pohon ze zrušené lanovky Herzogstandbahn ve Walchensee. Současně byla každá 3. sedačka nahrazena novou sedačkou s bublinou od firmy Felix Wopfner. Na trase se tak nacházelo 10 nových sedaček s bublinou a 20 původních sedaček Pohlig. Další změna přišla v roce 2011, kdy byly zbývající původní sedačky Pohlig nahrazeny novými sedačkami od firmy LST (bez bublin). A zatím poslední novinka následovala v roce 2020, kdy byly původní sedačky s bublinou z roku 1994 od firmy Felix Wopfner z důvodu nedostupnosti náhradních dílů nahrazeny novými sedačkami s bublinami od firmy Enrope (zde jde o typově stejné sedačky jako na lanovce v Saarburgu, které přestala firma LST vyrábět).


Pohled z dolní stanice na trasu sedačkové lanovky v Cochemu, v letošním roce byly původní sedačky s bublinou od firmy Felix Wopfner vyměněny za nové sedačky od firmy Enrope

Seilbahn Burg, Solingen

Historicky mimořádně cennou lanovku najdeme v Solingenu. Krátká dvousedačka zde byla postavena firmou Weigmann již v roce 1952 a šlo o první neodpojitelnou dvousedačkovou lanovku nejen v Německu, ale i v celé Evropě. Díky své robustní konstrukci je lanovka dodnes provozována v původním stavu, jedinou změnou byla výměna poháněcího bloku za nový od firmy Pohlig v roce 1961. Trasa měří jen 250 metrů při převýšení 90 m a nachází se na ní 3 podpěry příhradové konstrukce. Hned za dolní stanicí lanovka se třiceti sedačkami křižuje řeku Wupper.


Poslední podpěra dvousedačkové lanovky v Solingenu, která je nejstarší dvousedačkou v Evropě


Horní poháněcí stanice dvousedačkové lanovky v Solingenu

PanoramaPark Kirchhundem

Také v zážitkovém parku PanoramaPark Kirchhundem najdeme sedačkovou lanovku, byť není historická – postavena byla firmou Leitner teprve v roce 1995. Její zvláštností jsou ovšem sedačky, kde se střídají sedačky s bublinou a bez bubliny. Délka trasy činí 415 metrů při převýšení 88 m.


Trasa dvousedačkové lanovky v Panoramaparku Kirchhundem, na trase se střídají sedačky s a bez bubliny


Dolní stanice dvousedačkové lanovky v Panoramaparku Kirchhundem

Hausbergbahn, Bad Lauterberg

Také v lázeňském městečku Bad Lauterberg pohoří Harz najdeme vyhlídkovou dvousedačkovou lanovku. Vybudována byla v roce 1954 firmou Hasenclever a její sedačky překonávají 440 metrů dlouhou trasu se 111metrovým převýšením rychlostí pouhých 0,5 m/s, jde tak zřejmě o nejpomalejší lanovku Německa. Sedačky již ovšem nejsou původní, v 90. let byly vyměněny za stávající od firmy Doppelmayr.


Poslední podpěry dvousedačkové lanovky Hausbergbahn v Bad Lauterbergu


Dolní stanice dvousedačkové lanovky Hausbergbahn v Bad Lauterbergu