Tradiční horská vesnička Adelboden leží v nadmořské výšce 1 350 m n. m. na úpatí oblého a zčásti zalesněného dvoutisícového hřebenu, jemuž tvoří kulisu třítisícové skalnaté vrcholky Bernských Alp. Je součástí rozsáhlého lyžařského areálu Adelboden Lenk. Horská vesnička Adelboden se vyznačuje stavbami se sedlovými střechami a pěší zónou v centru, kde vládne klidný turistický život s několika bary i čajovnami. Na své si zde přijdou i nelyžaři - ve všech areálech jsou zimní vycházkové stezky, pěšky jsou přístupné horské chaty a nechybí ani dlouhé sáňkařské dráhy (vedou z vrcholů Sillerenbühl, Tschentenalp, Elsigenalp). V některých hotelech jsou bazény otevřené i pro veřejnost, dá se jít bruslit či hrát curling.


Šestimístná kabinková lanovka vedoucí na Sillerenbühl

Středisko nabízí celkem 185 km sjezdových tratí všech obtížností, k přepravě slouží celkem 22 lanových drah, mezi nimiž nechybí řada odpojitelných šestisedaček s bublinou nebo moderní desetimístná kabinka. Najdeme zde i kombinovanou lanovku Geils – Hahnemoos, která před pár lety nahradila zastaralou čtyřkabinku. Řada lanovek jezdí i v letní sezóně, páteří je dvouúseková šestikabinka z Adelbodenu na Sillerenbühl, kde se nachází mj. i lezecká věž Hoi Turm nebo start sjezdové trasy pro terénní vozítka Mountaincarts. Právě páteřní šestikabinka by měla být brzy nahrazena moderní 10místnou kabinkovou lanovkou, možná již v příštím roce.


Skupina kabinek pulzační lanovky na Tschentenalp na příjezdu do horní stanice

Za návštěvu stojí také Tschentenalp, kam se dostaneme pulzační lanovkou se dvěma skupinami se třemi 15místnými kabinkami, která v roce 1991 nahradila sedačkovou lanovku legendárního systému VR101, tedy se sedačkami se sezením bokem ke směru jízdy. Přímo v Adelbodenu zajišťuje místní přepravu další unikát, kterým je krátká skupinová jednolanová kyvadlová lanovka Dorfbahn (dvě skupiny po dvou kabinkách) se zalomením trasy.


Unikátní skupinová kyvadlová lanovka Dorfbahn se zalomenou trasou