Tisková zpráva Snow film fest ze 22. 9. 2021

Dechberoucí výkon polského skialpinisty Andrzeje Bargiela vás učaruje. Je prvním člověkem, který dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích – druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíce neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů skončily nezdarem a nebo smrtí.

V červenci roku 2018 se vydal Andrzej Bargiel ze základního táboru K2 na unikátní expedici. Toto nebyla běžná horolezecká expedice, hned po dosažení vrcholu si totiž Andrzej nasadil lyže a dolu se vydal tak, jak nikdo před ním – na lyžích. Pro většinu horolezců je sen samotný vrchol, ale pro Andrzeje naplnění snu teprve čekalo v cestě dolů. Film K2 ukazuje cestu po náročném terénu na kterém ještě žádný člověk nelyžoval. Vyraz na Snow film fest a podívej se, jak celý film dopadl.

Nejlepší světové zimní filmy zamíří v rámci filmového festivalu Snow film fest během října až prosince do všech českých i slovenských regionů. V letošním ročníků čeká na diváky 6 pečlivě vybraných filmů – finalistů ze zahraničních soutěží. Na své si přijdou vyznavači extrémních zážitků, čerstvého prašanu i milovnici zimní krajiny a silných lidských příběhů.

SNOW je partnerem akce Snow film fest.

„Snow Film Fest přináší prostřednictvím špičkových outdoorových filmů dobrodružství do našich všedních dní. Svým rozsahem je největší akcí svého druhu u nás. Mnozí z nás už hlídají předpověď počasí a sněhové podmínky, abychom ve vhodnou chvíli stáli na svahu, na vrcholu a nebo u oblíbeného bufetu na křižovatce turistických cest a Snow film fest k tomu všemu motivuje a inspiruje.“ (Pavel Pichler, manažer festivalu)

A na jaké další filmy se těšit? Díky dokumentu Viktor Beránek – Zamyslenia nad životom se aspoň na pár minut můžou diváci podívat na svět očima zkušeného tatranského nosiče a skutečného horala. Krátký animovaný film o dvojici superzáchranářů Horse Piste odlehčí naléhavou horskou atmosféru. U dalšího filmu zjstíme, že k některým svahům prostě cesty nevedou a jediný způsob, jak se k nim dostat je zabalit lyže na raft. Oba bonusové filmy letošního roku jsou lyžařské, zatímco snímek Persian Lines přenese diváky do ulic i na svahy pohostinného Íránu, lyžaři ve filmu Crossing Lebanon si vybrali zatím velmi neobvyklou skialpovou destinaci.

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011.Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví 25 000 platících diváků.

Termín konání: 15. 10. – 15. 12. 2021

Místo konání: až 100 českých a slovenských měst