SNOW tour 2022 - Monínec from SNOW.cz on Vimeo.

Na první monínecký report jsme dosud vyráželi vždy na denní lyžování, pro tentokrát jsme však udělali výjimku a obloučky jsme vykrajovali při umělém osvětlení na večerním lyžování, které tu probíhá od úterý do soboty vždy od 18 do 21 hod.

V provozu je v tuto chvíli horní část sjezdovky obsluhovaná kotvovým vlekem, takže odhadem se lyžuje na 400 m sjezdovky. Povrch sjezdovky závisí na aktuálních teplotách. Zkušenost máme takovou, že sjezdovka může být krásně tvrdá a držet, i takovou, že po pár jízdách „zpískovatí“. Pokud vám ale nejde o ideální podmínky, ale spíš o možnost sklouznout se na sněhu s přáteli klidně v týdnu po práci a nasát tak lyžařskou atmosféru, tak budete spokojeni.

Lyžařskou atmosféru skvěle podtrhuje vůně svařáku, která se line z bufetu pod sjezdovkou a občas zaklepe na rameno i nějakému lyžaři u turniketu. Já samozřejmě neodolala. :-) V nabídce nechybí ani griotka, grog, párek v rohlíku nebo nealko.

Kopec je připravený samozřejmě i přes den, konkrétně od pátku do neděle vždy od 9 do 16 hod. Když chytnete ranní mrazík, vezmete nabroušené slalomky a vyrazíte na první lano, můžete tu i na krátkém kopci propotit triko a regulérně si zasportovat.

Na teplý oběd nebo večeři si můžete zajít do restaurace hotelu Monínec, která nabízí hotovky i minutky. My si tu dali sekanou s bramborovou kaší (139 Kč) a ani k večeři nechyběl svařák… Nasávání předlyžařské atmosféry jsme brali zodpovědně!

Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 hod 10 min
Celodenní skipas dospělí (15 až 59,99 let) 590 Kč
Celodenní skipas děti (5-14,99 let) 440 Kč
Celodenní skipas senioři (60+ let) 440 Kč
Parkování zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu
Web www.moninec.cz

Z Monínce jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení REHALL a v helmách a brýlích SMITH.