Abychom byli zcela přesní, těch Petrových vítězství v letošním Evropském poháru bylo vlastně šest, neboť se radoval z prvenství i v únorovém superobřím slalomu v Tarvisiu započítávaném do superkombinace. "Právě toto vítězství je jedním z momentů, který mě těší nejvíce, protože jsem dokázal vyhrát se startovním číslem 43. I dnešního prvenství si hodně cením, neboť jsem si jízdu docela hlídal a trochu jsem to držel, hlavním cílem totiž bylo dnes získat alespoň 5 bodů, tak abych jich za tuto sezónu v Evropském poháru dosáhnul 450 a více, což mi zaručuje, že v příští sezóně EP budu mít ve všech disciplínách právo startu hned za první patnáctkou," vysvětlil český reprezentant.

V Crans-Montaně, dějišti finále EP, od středy hustě sněží, z tohoto důvodu se musel dnešní závod odjet na zkrácené trati, a proto i rozdíly mezi těmi nejlepšími byly nepatrné. "Měl jsem dnes i trochu štěstí. Drželo se mě celou sezónu, určitou výhodou byla pokaždé i nízká startovní čísla. Ale nebýt mých dobrých výkonů a výborně připravených lyží (které jsou vždy základem pro úspěch v rychlostních disciplínách), tak by ta čísla nebyla moc platná," dodal závodník Ski klubu Krkonoš, s nímž už soupeři před závodem žertovali, jak jinak než na téma jeho vítězné série. "Říkali mi na startu, ať jedu trochu pomaleji, aby si mohli sjet dobré FIS body. Tady jsou mezi závodníky dobré vztahy," popsal vtipkování na svůj účet Petr Záhrobský mladší.

Historický úspěch českého sjezdového lyžování, kterého již dosáhnul svým triumfem v pořadí super-G, může ještě znásobit v celkovém pořadí EP, kde momentálně figuruje na třetí příčce, a je velmi slušná naděje, že ji udrží i po točivých disciplínách - ty jsou dvěma závěrečnými kláními letošního Evropského poháru, obřák i s Petrem Záhrobským, Kryštofem Krýzlem a Filipem Trejbalem se jede v pátek, v sobotu pak celý program uzavře slalom speciál s českým duem Krýzl-Trejbal.