Představte si ten pocit, kdy ráno hned po snídani vezmete lyže a pod kýčovitě modrou oblohou uděláte jen pár kroků k lanovce, která vás vyveze přímo do lyžařského ráje. Slunce vychází nad obzor, sníh vám křupe pod lyžáky a o vaši péřovku se otírá nefalšovaný horský mráz.

V tu chvíli se vaší jedinou - byť příjemnou – starostí stává, na jakou sjezdovku zamíříte jako první. A je opravdu z čeho vybírat. Skiareál Herlíkovice – Bubákov nabízí 12 kilometrů sjezdových tratí s různou náročností. Vyvezou vás na ně tři lanovky a čtyři lyžařské vleky. Na sjezdovkách zažijete i nemalé převýšení. Zatímco dolní stanice nejníže situované lanovky leží ve výšce 525 metrů nad mořem, nejvýše položený bod areálu se naopak nachází v nadmořské výšce 1008 metrů a nachází se na samotném vrcholu kopce Žalý, na kterém se tyčí i kamenná rozhledna. Během pár minut tak můžete zažít vystoupání či rychlý sjezd na lyžích s rozdílem téměř 500 výškových metrů.

Obsluha zapíná všechny lanovky a vleky o půl deváté ráno a denní provoz trvá až do 16. hodiny. Ale to není všechno. Pokud chcete lyžovat i večer na svahu s umělým osvětlením, máte možnost. Večerní lyžování se koná od 18 do 21 hodin.

Dětské parky a výuka lyžování

Na své si přijdou i nejmenší lyžaři. Pro ně jsou připraveny dětské parky v samostatných areálech. V Herlíkovicích myslí taktéž na úplné začátečníky. K dispozici jsou zde proto instruktoři jízdy na lyžích i na snowboardu, a to jak pro malé děti, tak i dospívající pubescenty či dospělé. Není důvod se ničeho bát. Učený z nebe nespadl a při trošce vůle a píle se nakonec na lyžích naučí jezdit každý.

Pro skutečné fajnšmekry a znalce lyžařského nádobíčka se pak pravidelně konají víkendová testování nových modelů lyží a snowboardů.

Spokojený lyžař není jen ten, který se opakovaně svižně projede po manšestrově upravených pistách, ale umí si sportovní zážitek zpříjemnit i dobrým občerstvením. Ani v tomto ohledu nezůstanou lyžaři v areálu Herlíkovice – Bubákov ochuzeni. Na svazích, ale i v jejich blízkosti se nachází hned celá řada restaurací či bufetů, kam můžete zajít na svařák, kafíčko, ale i pořádnou česnečku, borůvkové knedlíky, řízek či další dobroty dle denní nabídky. V příjemném prostředí krásně rozmrznete a po posilnění se můžeopět vyrazit na svah.

Ideální dovolená na horách

Lyžaři, kteří přijedou do Herlíkovic jen na jeden den, mohou počítat s bezplatným parkováním na přilehlých velkých parkovištích. Od nich je to k dolním stanicím lanovek či vleků pouhých pár kroků. A stejně blízko to mají i ti lyžaři, které sem přivezou skibusy z nejbližšího okolí či pravidelné speciální autobusové linky, které do Herlíkovic denně vyjíždějí z pražské metropole. Aby jednodenní lyžaři neztráceli čas obstaráváním skipasů u pokladen, mohou tak učinit již s předstihem z pohodlí domova. Na stránkách skiareálu si totiž mohou zakoupit skipasy on-line. Příjemným bonusem pro ně budiž skutečnost, že touto formou je získají za zvýhodněnou cenu.

Úplně nejlepším řešením je však přijet do Herlíkovic na delší dobu a strávit zde zimní dovolenou. V blízkosti areálu je možné se ubytovat v hotelích, penzionech, apartmánech, ale i v soukromí u místních obyvatel. Přenocování je možné si zajistit i v některém z hotelů či penzionů v nedalekém Vrchlabí. Ostatně zázemí tohoto města vyřeší jakoukoliv náročnější potřebu hostů co do trávení volného času, nákupu, ale i návštěvy restaurace či kavárny.

Podtrženo sečteno: letošní zima stojí na svém prahu. A u nás v areálu Herlíkovice-Bubákov všichni doufáme, že se povede, bude bohatá na sníh a my u nás přivítáme mnoho lyžařů. Ať už těch, kteří k nám jezdí pravidelně, tak těch, kteří u nás nikdy nebyli, ale slyšeli či četli o nás a chtějí se přijet podívat. Jste všichni srdečně zváni.