Kvalitně upravené sjezdovky a rozmanitost lyžařských tratí, a spousta dalších možných aktivit po lyžování dělá z Harrachova ideální rekreační středisko pro příjemně strávenou zimní dovolenou.

Na vrchol Čertovy hory (1 020 m n. m.) vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky, dolů už svištíte sami. Harrachovské lanovky se rozjíždějí každý den již v osm hodin ráno. Podle obtížnosti terénu si můžete vybrat ze čtyř různě dlouhých a náročných sjezdovek, které jsou nahoře propojeny. Černá, Modrá a Červená I. končí u lanové dráhy na Rýžovišti, do centra pak můžete sjet po Červené II. Ta patří k těm nejoblíbenějším. V její spodní části se na mírnějším svahu vyřádí i děti a začínající lyžaři a díky osvětlenému vleku LV - Doplík se tam lyžuje také večer (www.skiareal.com).

“Z centra Harrachova vede na vrchol hory lanovka Delta, která projíždí kolem mamutího skokanského můstku a nabízí na něj výhled z ptačí perspektivy, což je samo osobě jedinečný zážitek,” doporučuje Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Samozřejmostí je v Harrachově kromě bezvadně upravených sjezdovek také nákup skipasů v e-shopu, skidepot, skibus a několik možností apres ski. Občerstvit se můžete v bufetech přímo na sjezdovkách, nebo v několika restauracích u dolní stanice lanovky Delta.

Výhodněji můžete lyžovat s modrou kartou Harrachov Card, kterou získáte zdarma při ubytování u vybraných ubytovatelů. Přehled ubytovatelů, všech slev s Harrachov Card najdete na www.harrachovcard.cz.

“S modrou kartou Harrachov Card můžete získat až 20% slevu na skipas. Karta Harrachov Card se vztahuje k ubytování v Harrachově, na kolik nocí jste u nás ubytovaní, na tolik dní získáte slevu na lyžování. Nákup skipasu s Harrachov Card je možný pouze v e-shopu. Díky této kartě můžete využít spoustu dalších výhod v oblasti sportu, kultury, gastronomie nebo wellness v Harrachově i okolí.” vysvětluje Vladimíra Černá, koordinátorka Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Pokud zrovna nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás příroda a pohled na zasněženou horskou krajinu, nabízí Harrachov malým i velkým sportovcům desítky upravovaných běžeckých tras. “Nejobíbenější trasa, kterou zvládnou i rekreační běžkaři, vede z Čertovy hory na Ručičky, odtud po Kladové cestě na Krakonošovu snídani a podél Mumlavy zpět do Harrachova. Zdatnější lyžaři s oblibou vyráží z Ručiček přes Dvoračky do sedla Lysé hory a dál na hřebeny Krkonoš,” prozrazuje Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Na pěší výlet se můžete v Harrachově vydat například na nedaleký Mumlavský vodopád, největší vodopád v Krkonoších, jehož voda se propadá do hloubky téměř deseti metrů.

Harrachov je místo, kde to žije! Je to pulzující horské středisko, které v ničem nezaostává za svými tuzemskými, ale i zahraničními konkurenty. Zároveň ale neztratil svůj domácký ráz, charakterizovaný odvěkým pozváním krkonošských horalů k návštěvě ´Přijďte pobejt!´.

Na internetových stránkách www.skiareal.com najdete vždy aktuální informace o sněhových podmínkách, nákup skipasů v e-shopu a možnosti všestranného vyžití ve Skiareálu Harrachov.

Ta neváhejte a přijeďte. Těšíme se na vás v Harrachově!

www.skiareal.com