Pro nejmenší a začínající lyžaře je každý den připraveno výukové hřiště Foxpark. Je největším a nejlepším výukovým parkem pro děti a začátečníky v České republice a je všem k dispozici zdarma. Slouží také pro výuku lyžařské školy Skischool Lipno, která patří mezi nejoblíbenější školy v České republice. Její instruktoři už naučili lyžovat i snowboardovat mnohdy celé rodiny a často se její jednotliví členové vrací pro získání dalších a nových poznatků a chtějí své dovednosti posouvat zase o něco dál. Možností, jak se naučit lyžovat je hned několik. V nabídce je jak skupinová, tak privátní výuka, kde se instruktor věnuje jednomu klientovi nebo menší skupince klientů, kteří se navzájem znají a chtějí výuku absolvovat společně. Privátní výuka je určena pro 1-2 osoby a není potřeba k ní dokupovat skipas. Jízda lanovkou je zajištěna instruktorem a je tedy zdarma, a navíc přednostně.

Vše na jednom místě a na dosah

Komplexní služby půjčovny, servisu, prodejny i rezervace lyžařské školy najdete na jednom místě. Lyžařský servis a půjčovnu, úschovnu, lyžařskou školu Skischool Lipno nebo novou a na českých horách největší prodejnu sportovního vybavení Intersport najdete hned vedle centrálního parkoviště a nového dopravního terminálu. Po celodenním lyžování si jistě zasloužíte i kvalitní odpočinek. Jednou z možností, jak relaxovat, je návštěva vodního ráje Aquaworld, kde můžete své tělo zregenerovat třeba ve vířivce s výhledem na lipenské jezero. Uvolnit se můžete také v plaveckém bazénu nebo finské sauně s vůní bylinkových esencí.

Již desátým rokem se pyšně ční nad Lipnem. Řeč je o lipenské dominantě, Stezce korunami stromů, která je otevřena i v zimním období denně od 10 do 16 hodin. V pravidelných intervalech k ní z centrálního parkoviště a nového dopravního terminálu jezdí Stezkabus, a doveze tak třeba i maminky s kočárky. Každý den nabízí zážitky ze zcela jiné perspektivy a v zimě přináší neopakovatelné výhledy do okolní zasněžené šumavské krajiny.

Gurmánské zážitky a ubytování přímo u sjezdovky

Poctivou šumavskou kuchyni v moderních kulisách nabízí zcela nová restaurace Stodola, která obklopena lipenskou přírodou a šumavskou krajinou, čerpá ze staročeských receptů. V čele se svým šéfkuchařem Michalem Hrudou se stala oblíbeným cílem všech gurmánů. Vynechat nemůžete ani místní cukrárnu Povidloň. Ta dostala název podle stejnojmenného zákusku, který ovšem pod taktovkou šéfcukráře Michala Mandyse dostal zcela jiný, moderní vzhled.

Jen pár kroků od sjezdovky se nachází zcela nový čtyřhvězdičkový hotel Element. Na lanovku se z něho dostanete jen po pár metrech a pohodlně v lyžácích. Disponuje několika druhy pohodlných pokojů. V nabídce jsou rodinné, mezonetové, s terasou i bez. Stačí si jen vybrat, zda dáte přednost výhledu na jezero nebo na Stezku.


www.lipno.info