Sport by měl být zábava, ne námaha. Kdo rád lyžuje, běhá nebo se věnuje turistice, toho nezastaví ani chladnější počasí. To je samozřejmě dobře! Jen nepodceňte počasí a pro sportování venku si vybírejte vhodné oblečení. Aby bylo sportování příjemné a prospěšné, stačí si vybrat takové oblečení, které sportovce ochrání před nepřízní počasí. Vždyť sportovní výkon a radost z pohybu hodně ovlivňuje i to, co máte na sobě. Jen je potřeba si oblečení vybírat s ohledem na roční dobu.

Do každého počasí

Sportování by nemělo vyčerpávat organismus, právě naopak - i v chladnějším počasí by ho mělo posílit. Jak si vybrat outdoorové sportovní oblečení na březen? Bundy i kalhoty by měly pořád mít dobré izolační vlastnosti, stejně jako v zimě. Střižené by měly být tak, aby vám nepřekážely v pohybu. Dobrým tipem jsou Northfinder kalhoty, pod které se skvěle hodí legíny Nike. Kalhoty a bundy v tomto ročním období volte nepromokavé. Důležité je také oblečení správně vrstvit. Mělo by se vrstvit tak, aby sportovec byl ráno i večer v teple, ale přes poledne, kdy už teploty vzduchu stoupají, aby na sobě měl jen takové oblečení, ve kterém se nezpotí. Tak jako jsou pro lyžaře důležité kvalitní lyžáky, jsou pro běžce a pěší turisty důležité kvalitní sportovní boty. Běžecká a turistická obuv by měla být vyrobená z materiálů, které nenasakují vodou. Neměla by být příliš malá ani příliš úzká. Měla by mít speciální podrážku - náležitě odolnou, silnou, ale zároveň pružnou. Skvělým tipem na odlehčenou sportovní obuv je značka Salomon Speedcross, se kterou zdoláte i náročný horský terén s měkkým došlapem. A kdy se musí stará sportovní obuv vyměnit za novou? Když jeví známky mechanického poškození, když je odřená či roztrhaná a má popraskaný povrch nebo stélku.

Radost z pohybu

Sportovat by se nemělo s odporem, ale s potěšením. Proto se při sportování raději vyhýbejte extrémní zátěži - a to nejen na jaře, ale během celého roku. Pokud s rekreačním sportem teprve začínáte, zátěž zvyšujte postupně a ideálně pod odborným vedením. A i když jste pokročilí lyžaři, běžci či pěší turisté, po sportovním výkonu si určitě dopřejte kvalitní odpočinek - lehkou stravu, dostatek tekutin a spánek. Fyzickou zátěž přizpůsobte svému věku a celkovému zdravotnímu stavu. Nikdy však nesportujte, když jste nemocní, máte nějaké bolesti, teplotu či rýmu. A určitě nezanedbejte výběr vhodného oblečení.