Tisková zpráva TMR a Areálu Monínec z 5. 10. 2022

Monínec je prvním českým lyžařským střediskem mimo Špindlerův Mlýn a Ještěd, které bude prodávat své skipasy prostřednictvím mezinárodního obchodního portálu a věrnostního programu Gopass společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR). „Flexibilní ceny, které přinášíme, jsou budoucností lyžařských středisek. Jsme rádi, že se Monínec rozhodl využít této konkurenční výhody ve svůj prospěch a stane se tak prvním resortem mimo naše portfolio, se kterým budeme sdílet naše mezinárodní know-how. Předpokládáme, že do pěti let budou flexi ceny využívat všechna lyžařská střediska a budou se to teprve učit používat. My již nyní přinášíme do Monínce zázemí fungujícího systému Gopass, čímž ulevíme provozovateli areálu od starostí s prodejem skipasů. Lyžařům tím rozšíříme možnosti využití benefitů programu Gopass nejen na Monínci, ale přímo v 5 evropských zemích," říká provozní ředitel TMR Čeněk Jílek.

S Gopassem přicházejí do Monínce pohyblivé ceny skipasů. V praxi to znamená, že se budou prodávat stejným způsobem jako letenky. „Ceny za skipasy zakoupené na www.gopass.travel budou dynamické, návštěvníci si tak budou moci naplánovat lyžování podle svých priorit. Velkou výhodou je možnost najít si pro návštěvu našeho areálu skipasy na konkrétní dny, kdy bude cena nejnižší. Spojení s Gopassem vnímáme zároveň jako krok směrem k většímu pohodlí návštěvníků, kteří s jednou kartou budou moci navštívit více míst,“ vysvětluje spolumajitel moníneckého areálu Jaroslav Krejčí s tím, že kromě nižších cen budou návštěvníci moci využít i věrnostní program, kdy za každý nákup získají body, které budou moci proměnit za další slevy nebo za speciální produkty.

Předprodej skipasů a dynamické ceny pomohou provozovateli střediska lépe plánovat samotný provoz a jeho management. Gopass na Monínci zcela nahradí dosavadní online skipasy. Majitelé dosavadních čipových karet si je pouze vymění za gopass kartu, a to buď na pokladně v areálu nebo v nových Ticket Pointech, které budou u pokladen. Držitelé stávajících gopass karet si nakoupí skipasy na e-shopu Gopass a mohou vyrazit rovnou na kopec. Noví zákazníci si po nákupu online z pohodlí domova budou moci vyzvednout skipas na samoobslužném automatu Ticket Point přímo v areálu a bez potřeby vyzvedávání na pokladně.

Projekt flexibilních cen představila společnost TMR v jejich slovenských střediscích již v sezóně 2018/19. Později byl projekt rozšířen o střediska ve Špindlerově Mlýně (CZ), Szczyrk Mountain Resort (PL), Ještěd (CZ), Mölltaler Gletscher/Ankogel a Muttereralm Innsbruck (AT).

Věrnostní program Gopass je platný ve všech střediscích Tatry Mountain Resorts (TMR) a dalších partnerských resortech. Celkově je do programu zapojeno 28 středisek již v 5 zemích Evropy a další přibývají. Gopass je možné uplatnit jak v zimních střediscích, tak i v golfových resortech, aquaparcích, hotelech, restauracích, obchodech nebo půjčovnách.