Zima v Horním Rakousku může být plná dobrodružství, ale i něžná a romantická, oázou klidu i zurčícím pramenem inspirace. Zimu si zkrátka užijete přesně tak, jak se vám líbí. Najděte si sjezdovku Světového poháru nebo přehledný areál pro rodiny s dětmi, užívejte si lázeňské hotely nebo zastavte čas v tiché zasněžené krajině.

Šest důvodů pro zimní dovolenou v Horním Rakousku:

1) Dovolená „za rohem“

Do Horního Rakouska se dostanete snadno a rychle, ať už se vydáte do rakouské části Šumavy (Böhmerwald), do hor prázdninového regionu Pyhrn-Priel nebo do Solné komory (Salzkammergut).

2) Rodina na prvním místě

Pro rodiny s dětmi tu jsou lyžařské areály s velkými, moderně vybavenými zónami pro začátečníky, a spousta zábavy na sněhu na ně čeká i mimo sjezdovky.

3) Přehlednost

Hornorakouská lyžařská střediska jsou všestranná, a přitom přehledná.

4) Férové ceny

Lyžování i gastronomii si užijete ve férovém poměru mezi výkonem a cenou.

5) Sníh nejen pro lyžaře

V Horním Rakousku vás čekají prohrnuté zimní turistické stezky, běžecké tratě s perfektně upravenou stopou nebo značené trasy pro výlety na sněžnicích.

6) A ještě mnohem víc

Poznejte krásy města Lince (např. v centru Ars Electronica), relaxujte v termálních lázních Vitalwelt Bad Schallerbach, poznávejte doly Solné komory, ve kterých se dobývá sůl již 7 000 let, nebo si užijte adventní náladu v Ježíškově městě – Štýru.

Více informací na www.hornirakousko.cz


Lyžařská střediska v Horním Rakousku

Böhmerwald: Pravá rakouská zima hned za hranicemi

Böhmerwald je rakouskou částí Šumavy a nachází se tedy přímo na hranicích s Českou republikou. Jakmile se stromy zahalí do tlustých sněhových peřin, čeká na lyžaře svět rodinných sjezdovek, běžeckých tras i exkluzivních delikates.

Hochficht - www.hochficht.at

Solná komora: Jedinečná alpská rozmanitost

Na jihu Horního Rakouska se v úchvatné alpské krajině jezer a hor rozkládá Solná komora (Salzkammergut). Oblast je tradičním místem pro dovolenou již více než sto let. Lyžařské areály jsou velmi různorodé a potěší rodiny s dětmi i freeridery.

Dachstein West - www.dachstein.at
Dachstein Krippenstein - www.dachstein-salzkammergut.com
Feuerkogel - www.feuerkogel.info
Kasberg - www.kasberg.at

Pyhrn-Priel: Sjezdovka Světového poháru i rodinné lyžování

Údolí prázdninového regionu Pyhrn-Priel jsou mistrovským dílem přírody. Strmé skalnaté hřebeny pohoří Totes Gebirge a zalesněné vrchy Národního parku Kalkalpen tvoří jedinečnou scenérii. A v této členité krajině si užijete naplno jak sportu, tak klidu zimní přírody.

Hinterstoder – Höss - www.hiwu.at
Wurzeralm - www.hiwu.at