Výstavba zcela nového sportovně-rekreačního areálu poblíž Oravského Podzámku, který je znám široko daleko především díky velmi navštěvovanému hradu ze 13. století, se plánovala již delší dobu. Již v roce 2003 zde byl postaven penzion s kapacitou 27 osob a v rámci další etapy byla plánována výstavba lyžařského areálu. V roce 2007 se podařilo zajistit všechny náležitosti a výstavba nového areálu SKI Park Racibor v pohoří Oravská Magura s neodpojitelnou čtyřsedačkovou lanovkou Unifix od Pomy a několika sjezdovkami o celkové délce 7 km tak mohla být zahájena.


Dolní poháněcí stanice Unifix čtyřsedačkové lanovky v Oravském Podzámku

Po rychlé výstavbě byla nová lanovka uvedena do provozu 28. prosince 2007 a hned v první sezóně přepravila lanovka 154 000 lyžařů. Velkou výhodou areálu je rovněž snadná dostupnost, protože se nachází u hlavní cesty Dolný Kubín – Námestovo a bezplatné parkoviště je umístěno jen 50 m od sjezdovky. Kromě lanovky disponuje středisko také 2 lyžařskými vleky o délkách 150 a 330 m. Hlavní sjezdovka o délce 1 200 metrů je plně zasněžována technickým sněhem, což je v této nadmořské výšce nezbytné.


Poslední podpěra před horní stanicí

V budoucnu by mělo být technické zasněžování rozšířeno také na ostatní sjezdové tratě a alespoň jedna sjezdovka by měla být vybavena osvětlením pro večerní lyžování. Dále je návštěvníkům k dispozici bufet, lyžařská škola, půjčovna lyží a hygienické zařízení. Klientelu tvoří kromě domácích především lyžaři z Polska, Maďarska, Ukrajiny a České republiky.


Horní vratná stanice