Tisková zpráva SJ Ski z 9. 2. 2023, Pec pod Sněžkou

Vrcholné závody Světového poháru kategorie Masters pořádané v České republice charakterizuje velmi kvalitní příprava tratí ve SkiResort ČERNÁ HORA – PEC a profesionální organizace na vysoké úrovni. Od roku 2008 se pravidelně konají v Peci pod Sněžkou, čímž se Česko zařadilo po bok tradičních pořadatelských zemí, jako jsou například Rakousko, Německo, Itálie, Francie, Švýcarsko, Slovinsko, Chorvatsko či Slovensko: „Jsme nesmírně rádi, že se Česká republika mohla zapojit mezi pořadatele závodů Světového poháru kategorie Masters, vždyť lyžování je neoblíbenějším domácím zimním sportem. Díky zázemí a technickému servisu ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, na který se můžeme plně spolehnout, i kooperaci a podpoře TJ Slovan Pec a Loko Trutnov získává námi pořádaný FIS Masters Cup pravidelně skvělé hodnocení,“ komentuje Iva Kárníková z pořadatelské společnosti SJ Ski spol. s r.o.


• Bezmála dvě stovky závodníků změří síly v alpském lyžování o víkendu 11. až 12. března 2023 v Peci pod Sněžkou. • Na tratích sjezdovky Javor se pojedou disciplíny slalom a obří slalom. • Vrcholem doprovodného programu bude sobotní slavnostní vyhlášení výsledků v hotelu Horizont.


Oblíbenost šampionátu dokládá i skutečnost, že se zde potkávají závodníci z celého světa, kterých bývá pravidelně kolem dvou stovek. Opakovaně nechybí zástupci z tradičně silných lyžařských velmocí, jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové či zkušení matadoři ze Slovenska. „Očekáváme, že dorazí mimo jiné také lyžaři z Nového Zélandu, USA, Chile či Austrálie. V letošním roce nás již netrápí dozvuk covidové pandemie, a tak věříme, že se počty závodníků opět navýší,“ uvádí Iva Kárníková. Účast by v letošním roce mohla na poslední chvíli ovlivnit jen nepřízeň počasí, ale dlouhodobá předpověď vypadá prozatím velice slibně, a sněhová pokrývka by se tak na sjezdovkách měla udržet.

V roli mezinárodního technického delegáta letos sportovní klání přivítá Olgu Charvátovou Křížovou, bývalou československou reprezentantku a bronzovou medailistku ze zimních olympijských her v Sarajevu, které se konaly v roce 1984.

Celou atmosféru závodů dotváří také bohatý doprovodný program. Jeho vrcholem je pak sobotní slavnostní vyhlášení výsledků slalomu, které se už tradičně odehrává na půdě hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou. „Máme velkou radost, že nám hotel Horizont poskytuje základnu, kde se mohou závodníci společně setkávat a užít si atmosféru a emoce ze svých úspěchů. Toto partnerství je pro nás obrovskou devizou v zajištění vysoké úrovně celého šampionátu,“ doplňuje Iva Kárníková.

Letošní ročník FIS Masters Cupu v ČR se uskuteční pod záštitou ministra pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, starostů měst Pece pod Sněžkou a Trutnova. Nemohl by se konat rovněž bez podpory Nadace ČEZ, SkiResort ČERNÁ HORA – PEC i řady dalších partnerů včetně známého hotelu Horizont či celostátních a regionálních médií. „Ráda bych všem, kteří závodům poskytli podporu, poděkovala za jejich podporu i vstřícnost. Díky vám se může tato výjimečná sportovní událost konat i v Česku,“ uzavírá Iva Kárníková.

Pořadatelé se těší na závodníky, kteří mohou přihlášky k účasti podávat do 07.03. 2023, a zároveň srdečně zvou také všechny z řad široké veřejnosti, kteří fandí alpskému lyžování. Bude to atraktivní a napínavá podívaná.

O FIS Masters Cup

Světový pohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem Mezinárodní lyžařské federace FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární. V České republice je pořádáním závodů pověřena společnost SJ SKI, s.r.o.