SNOW tour 2023 - Herlíkovice.mp4 from SNOW.cz on Vimeo.


Areál je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro náročné sportovní lyžaře. Najdete zde celkem 12 km sjezdovek ve všech stupních obtížnosti. Dvě čtyřsedačkové lanovky, pět vleků a jednu kabinovou lanovku, která slouží pro pohodlný transport z parkoviště na sjezdovku.

Herlíkovice lákají lyžaře hlavně na své všestranné svahy, zároveň jsou ale označované i jako vstupní brána do Krkonoš, a tak nabídnou i romantické výhledy na hřebeny našich nejvyšších hor.

Z lanovky Žalý se můžete vydat po červené sjezdovce Rodinná, která začíná pozvolně, následuje kratší padák a po něm naše nejoblíbenější část - široká a především přehledná sjezdovka se sportovním sklonem. Pro ještě náročnější lyžaře je tu černo-červená sjezdovka Sportovní (kdysi Závodní), která ale v době naší návštěvy nebyla v provozu.

Díky svým širokým modrým sjezdovkám je vedlejší část Bubákov jako stvořená pro první oblouky začínajících lyžařů nebo i dětí. Kromě začátečníků se tu ale vyřádí i zkušení lyžaři například na boulích, přes které to krásně lítá. ;-)

Sportovní požitek z jízdy nabídne i červeně značená druhá polovina sjezdovky pod lanovkou, která je prudší než její úvod a jede se tu podstatně rychleji. Menší děti jsme tu tedy viděli převážně využívat pomu, která začíná v místě, kde se sjezdovka zalamuje do prudší pasáže, tedy se jé děti mohly v klidu vyhnout a lyžovat jen na pozvolné horní části modré sjezdovky.

Dětský lyžařský park v Herlíkovicích najdete přímo u centrálního parkoviště, takže se s ratolestmi stačí jen vykutálet z auta a už jedou na pásu za prvními obloučky. Park disponuje pojízdným pásem, slalomovými zvířaty, podjezdovými brankami a také půjčovnou lyží. Pokud by děti chtěli lekci v lyžařské škole zkombinovat i první jízdou po „dospělácké“ sjezdovce, můžete vyžít dětskou školku s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty také na vrcholu Bubákova.

Nechybí nejrůznější stánky s občerstvením, restaurace a bufety, takže když zapomenete svačinku pro děti, nemusíte mít strach, že umřou hlady. Chata U Zmrzlýho na Bubákově je náš tip jak na dobrý oběd, tak i na doplnění energie nějakou sladkou dobrotou. Já neodolala vaflím se šlehačkou a ovocem.

Každou středu, pátek a sobotu si zde můžete zalyžovat od 18:00-21:00 na večerním lyžování. Pokud zavítáte autem, výhodou je výhodou velké neplacené parkoviště kousek pod kotvovým vlekem, nebo lze využít pravidelný skibus z Prahy, který z Palmovky vyráží už v 7 hod ráno, takže stíháte i ranní manšestr.


Herlíkovice v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 50 min
Celodenní skipas dospělý 850 Kč
Celodenní skipas dítě (6-12 let) 500 Kč
Celodenní skipas dítě do 6 let (v doprovodu rodiče) 50 Kč
Celodenní skipas junior (12-18 let) 680 Kč
Celodenní skipas senior (od 60 let) 680 Kč
Provozní doba střediska 8:30-16:00
Webové stránky střediska www.snowhill.cz/herlikovice
Ubytování www.eden-herlikovice.cz
Parkování zdarma na parkovišti u Bubákova i Herlíkovic


V Herlíkovicích jsme reportovali v helmách a brýlích SMITH.