Nová lanovka nabídne turistům a lyžařům nejen jedinečný zážitek z jízdy s výhledem na Matterhorn, ale především celoroční lanovkové propojení švýcarského Zermattu s italskou Cervinií. Dosud bylo možné se mezi oběma středisky pohybovat v zimní sezóně na lyžích po sjezdovkách, nyní si unikátní „přelet“ nad Alpami mohou dopřát i letní turisté.

Osmadvacetimístné panoramatické kabinky nové lanovky spojují vrchol Testa Grigia (3 480 m) na italsko-švýcarské hranici s vrcholem Klein Matterhorn (3 883 m). Trasu urazí kabinky, jichž je na trati celkem deset, rychlostí 7,5 m/s během 4 minut. Na Klein Matterhorn vede ze švýcarské strany stejný typ lanovky již od r. 2018 a spolu s dalšími navazujícími lanovkami tak vzniklo unikátní spojení mezi Zermattem a Cervinií, nazvané Alpine Crossing.

Ačkoliv trasu Alpine Crossing mohou v zimě využít i lyžaři, největší atrakcí bude každopádně pro letní turisty. Tomu odpovídá i smělá cena - zpáteční jízdenka přijde v červenci a srpnu na 240 CHF, tedy více než dvojnásobek ceny jednodenního skipasu.

Více informací najdete na MatterhornAlpi­neCrossing.com