Novinky

Přepracované jsou modely Racetiger RC a SC s novým designem, stejně tak dámské modely Flair SC a SC Carbon. Zcela nově jsou pak uvedeny freeridové lyže Revolt 114 a 96, které zaplňují díru mezi dosud vyráběnými modely o šířkách 104 a 121 mm, stejně tak je nový freeridový model Blaze 114 a naopak nejužší Blaze 82 – všechny modely Blaze mají trojitý 3D radius sidecut, tedy poloměr na různých místech hrany jiný tak, aby byl co nejlépe využit v průběhu oblouku.


Recenze lyží Völkl Racetiger RC

Völkl nabízí obdobu téměř každé dospělé lyže také v dětském provedení. A pokud máte chuť do lyží investovat, Völkl přináší letos dva limitované modely ku příležitosti svých 100 let existence.


Völkl slaví stovku!

Rok 2023 je pro Völkl velmi speciálním rokem. Bavorská společnost se za 100 let vyvinula v největší a dnes i jedinou německou velkovýrobnu lyží. Oslavu tohoto milníku zkrášlily dvě lyže z limitované edice Years LTD Edition: Racetiger SL a M6 Mantra 100. Od každého modelu bude k dispozici pouze 1 923 párů - proč 1923? Hádejte! První část edice není na prodej, lyže bylo možné pouze vyhrát. Už brzy ale budou k dostání další ve vybraných prodejnách Völkl. A stojí za pozornost, protože to je bez nadsázky lyže investiční. Každý pár je unikát a nese plaketu s vyraženým výrobním číslem: tedy 1 až 1 923. Na desce vázání najdete logo 100 let a na skluznici podpisy všech lidí, kteří se na jejich výrobě podíleli. Přesně řečeno, podpisy dokumentují, kolik výrobních kroků je k vyrobení lyže zapotřebí - více než 125. A kolik budou lyže stát? Racetigery s vázáním 27 900 Kč, Mantry bez vázání 22 900 Kč.


Technologie

Precizní německá výroba s použitím moderních technologií, jako je použití vícenásobného rádiusu, promyšleného rockeru nebo dalších technických vychytávek – jistě si vybavíte nápadný tlumič vibrací UVO na špičce některých modelů Völkl. Zárukou kvality je výroba přímo v německém Straubingu.

Do slalomových i obřačkových modelů Racetiger (SL a GS) i do letos aktualizovaných RC a SC je implementována technologie Tailored Carbon, která má stabilizovat lyže a zlepšit jejich ovladatelnost. Na všech Racetigerech zůstává technologie 3D Glass, tedy vícesměrný sklolaminát pro zlepšení stability lyže.


Recenze lyží Völkl Deacon 72

Technologie Tailored Carbon

To, co vidíte na úvodní fotce článku, je unikátní přístup k tomu, jak optimalizovat mechanické vlastnosti lyže, především podélnou i torzní tuhost. Do nosné skelné tkaniny jsou všívána jednotlivá uhlíková vlákna, která tak poté, co jsou spečena v lyži, přesně nastavují distribuci sil a potřebné pevnosti a pružnosti v patřičných sekcích lyže. Zpevňují tedy ta místa, kde je potřeba nekompromisní přenos sil, a naopak změkčují ta, jež mají být měkká. Vlastnosti lyže lze specificky měnit nejen milimetrově přesným vedením karbonového vlákna, ale i výběrem jeho tloušťky. Tailored Carbon Tips tím dosahují nové úrovně přesnosti, přímé odezvy špičky a aktivního potěšení z lyžování, přitom udržují lyži maximálně lehkou.

Bestsellery


Racetiger SL – již legendární slalomky v řadě Racetiger


Racetiger RC a Racetiger SC dostaly nový designový kabát, jsou to ale stále stejně dravé Racetigery, ozkoušené mnoha sezónami. Model SC se vyrábí dokonce ve třech barevných provedeních.


Deacon 72 – velmi sportovní celodenní univerzálka na upravenou sjezdovku


Flair SC – dámská sportovní lyže na sjezdovku