Testovaná délka: 180 cm; parametry: 126–70–107,5; R: 16 m

Augment RC jsou k dispozici ve čtyřech délkách od 156 po 180 cm a pokrývají široké spektrum poloměrů: 12–16 metrů. Uvnitř najdeme celodřevěné jádro vyztužené titanalem, závodní hrany i závodní skluznici. Jaké jsou?

Co prozradil test:

Měli jsme to štěstí, že nám výrobce dodal k testu hned dvě délky téměř z opačné strany spektra. Délka 164 cm se 13 metry poloměru byla určena spíše pro naše testérky, ale vzhledem k slalomovému charakteru ji okusili i muži. Délka 180 cm byla naopak jednoznačně zaměřena na vyšší a těžší jezdce.

Jedná se o sportovně zaměřené náčiní na vrcholu kolekce výrobce. Samozřejmě pokud pomineme čistě závodní modely. A to zaměření je opět znát od prvního oblouku na kratší i delší verzi. Nástup do oblouku je sice trochu pomalejší, lyže mají měkčí a širokou špičku a na pokyny jezdce reagují spíš klidně, ale jakmile se špička zakousne do podložky, přichází poctivý tuhý pocit, který tak důvěrně známe ze všech komerčních obřaček. Lyže se velmi dobře přilepí na podložku a oproti měkké špičce až nepřirozeně drží v oblouku po celé délce až do paty. Ta je také spíše tužší a při výjezdu vyžaduje dobrou předozadní rovnováhu a trochu solidní techniky. Lyže jsou tak určeny spíše pro střední až mohutnější jezdce s dobrou technikou, kteří očekávají odezvu a zároveň spolehlivost v průběhu oblouku.

Závěr:

Augment RC jsou lyže určené pro vyspělé a sportovní lyžaře, pro instruktory lyžování a pro experty. Nižší hmotnosti a rekreační lyžaři by se jim spíše měli vyhnout, kdo ale hledá ojedinělou značku s unikátním designem a rád by něco na celý den, zároveň však velmi sportovního a na upravený povrch, je tady naprosto správně. Jsou sice trochu dominantní a mají rády vyšší rychlost, ale odmění se naprostou spolehlivostí i na velmi tvrdém kopci.


Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Ondřej Novák.

Všechny recenze lyží se šířkou od 70 mm modelového ročníku 2023/24 najdete v časopise SNOW 147 (listopad 2023).