Testovaná délka: 161 cm; parametry: 139–70–100; R: 13,9 m

Atomic Cloud C14 jsou navrženy jako specificky dámské, tedy lehké lyže s aktivním camberem. Jejich konstrukce zahrnuje i technologii Revoshock S, která zlepšuje tlumení vibrací a plynulý průhyb lyže. Jádro Flite Woodcore je z lehkého dřeva, přispívá nejen k nízké hmotnosti lyží, ale také k jejich snadnému ovládání. Konstrukce skrývá i titanal (Powered Titanal), který dodává další sportovní vlastnosti jako stabilitu, patřičnou flexi a přesný přenos sil.

Co prozradil test:

Podle testérek lyže Cloud C14 jednoznačně splňují očekávání. Jsou velmi lehce ovladatelné a poskytují příjemný a plynulý zážitek při lyžování. Přestože umožňují i velmi dynamickou jízdu a i při velkém zatížení jsou dostatečně pevnou oporou, jezdí s lehkostí a nechají se snadno ovládat. Testérky ocenily také schopnost lyží zvládat různorodé podmínky, i těžký, mokrý sníh. Jediná limitní situace bude zvlášť vysoká rychlost, což ovlivňuje i testovaná délka 161 cm. Samozřejmě, jde o dámskou lyži, která je naladěná pro trochu zážitkovou a možná procítěnější a méně silovou jízdu než unisex modely. Velmi zkušená lyžařka: „Myslím, že je skvělá pro lyžařky, které se chtějí naučit hezky lyžovat, ale nepotřebují jezdit rychle. Na pilování techniky parádní.“ Nebo křehká sportovní lyžařka: „Příjemná lyže, na které se dá svézt i do ní šlápnout.“

Závěr:

Atomic Cloud 14 jsou vhodné pro sportovní dámy, které se jako dámy cítí a nepotřebují lyžovat jako tygřice či závodnice. Pomohou k vyvážené, harmonické jízdě. Jsou lehké, dobře ovladatelné a hodné, pokud se s nimi neženete do velkých rychlostí.


Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda.

Všechny recenze lyží se šířkou od 70 mm modelového ročníku 2023/24 najdete v časopise SNOW 147 (listopad 2023).