Testovaná délka: 172 cm; parametry: 130–74–111; R: 14 m

Power Match znamená, že vnitřní strana lyže – tedy polovina lyže od centra chodidla směrem k vnitřní hraně – je zesílená, protože právě na ni míří větší síly. Anebo možná opačně, vnější polovina lyže je zeslabená? Každopádně každý ví, že vnitřní lyži/hranu zatěžujeme více. Tuto novinku doplňují další technologie: pevné bočnice RST nebo dvojitý titanal. Podle výrobce je model určený pro experty a střední a vyšší rychlosti.

Co prozradil test

Testéři se shodli na tom, že tyto lyže budou vhodné pro jezdce, kteří nemají nejvyšší sportovní ambice. Přestože stojí takřka na pomyslném vrcholu řady Primetime, neznamená to, že cílí na závodníky – naopak spíše demonstrují krédo Elanu Always Good Times – užij si svůj čas venku a na sněhu s přáteli a rodinou. Elan Primetime 55+ testéři hodnotili jako hodné a točivé a snadno ovladatelné už v nízké rychlosti, což trochu koriguje katalogové určení. Snad jen lehčí testéři je zařadili do očekávané krabičky a pochvalovali si, že dobře držely i v rychlejším oblouku. Pod velkými a rychlými lyžaři narážely na svůj limit znatelně dříve.

„Lyže vhodná pro něžnější zacházení – třeba klidné výlety a ski safari, žádný extrémní sport. Je to ale velmi ovladatelný a spolehlivý sluha, chyby odpouští a vždy na slovo poslechne.“

Závěr

Lyže Elan Primetime 55+ jsou stavěny pro radost z bezproblémového lyžování. Jsou to lyže bezstresové, které plně poslouchají do chvíle, než se lyžař promění v závodníka. Pro sportovní lyži holt musíte sáhnout do řady Ace nebo přímo World Cup. 80 % lyžařů ale takové ambice nemá, takže lyže najde skvělé uplatnění pro velkou část rekreačních lyžařů i třeba pro zklidnělé seniory, byť kdysi experty.


Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda.

Všechny recenze lyží se šířkou od 70 mm modelového ročníku 2023/24 najdete v časopise SNOW 147 (listopad 2023).