Testovaná délka: 151 cm; parametry: 121–69–102; R: 12,2 m

Elan celou řadu Primetime řadí ve své kolekci sice vysoko, ale podstatné je neplést si to se závoděním. Byť lyže využívají nové a vrcholné technologie jako boční hrany RST či titanalovou výztuhu, cílí na ty, kdo chtějí dosahovat nikoli vrcholných závodních časů, ale vrcholů lyžařské radosti. Už na první pohled jsou to lyže poměrně lehké a měkké a s geometrií 121–69–102 lze vytušit, že jsou vhodné pro různé podmínky na sjezdovce.

Co prozradil test

Lyže jsme měli k dispozici bohužel pouze v poměrně krátké délce 151 cm, což naše sportovně naladěné testérky nevnímaly vždy pozitivně. Nicméně je nakonec otestovali i někteří muži. Vyšlo z toho, že Elan Primetime N°4 W nabízí několik překvapení a předností. Zaujala v první řadě lehkostí lyží, které působily subtilně, ale přitom poskytovaly překvapivou stabilitu. Dokázaly přesně vést a velmi snadno zahajovat a ukončovat oblouk. V hladším terénu působily stabilně a dalo se na ně spolehnout, některé testérky nicméně měly obavy při jízdě v těžkém jarním terénu s mokrým čerstvým sněhem a ve vyšší rychlosti – vše toto samozřejmě lze přičíst na vrub uvedené testované délce.

„Lehounká, působící subtilně až křehce, ale nakonec překvapivě stabilní, krásně drží, lze se na ni spolehnout – hlavně na dobře upravené sjezdovce.“

Závěr

Dámské lyže Elan Primetime N°4 W jsou lehké a příjemně točivé. Dá se dovodit, že ani v delších variantách se nepromění ve sportovní mašiny, ale zůstanou vhodné pro jezdkyně, které hledají něco jiného. Ne každá lyžařka potřebuje drtit manšestr a skládat se do oblouků v ostrých náklonech, většina dam naopak uvítá právě to, co Primetime N°4 W nabízí: spolehlivost, bezpečí, stabilitu, snadnou ovladatelnost… Prostě pohodu na kopci, kde jsou zážitkem nejen oblouky, ale i výhledy, svěží vzduch a kamarádi.


Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda.

Všechny recenze lyží se šířkou od 70 mm modelového ročníku 2023/24 najdete v časopise SNOW 147 (listopad 2023).