Zpočátku jsme měli strach o ubytování, které jsme nakonec našli až na místě, bohužel však asi hodinu autem od Aspenu. Při akreditaci jsme se domluvili s kanadským servismanem Jeffem, že nám pomůže s mazáním.  Nakonec to dopadlo tak, že jsme to nechali úplně na něm.

Nový obrázek
Nový obrázek
První dva dny jsme se jen tak rozjížděli po kopcích nádherného střediska a sledovali trať z povzdálí. Ve středu byl první trénink. Zjistili jsme, že trať je dlouhá skoro dvě minuty a na konci je skok, kde se skáče cca 30 metrů, pokud to vyjde tak jak má. Mně se trať moc líbila a byla naprosto odlišná od světových pohárů. Celou dobu se jelo pohromadě a téměř všude se dalo předjíždět.

V pátek přišla na řadu kvalifikace. Trenér Marek říkal, že jezdím pěkně, a že nemá vůbec strach o postup. Bohužel jsem však poprvé za celou dobu spadnul na předposledním skoku a musel jet druhou jízdu. V druhé jízdě už jede jen posledních dvanáct a postupuje šest. Bohužel všichni na X-games jsou borci a kdokoliv z těch dvanácti může postoupit. No, nervy jsem měl vážně slušný, protože sem strašně chtěl jet další den v těch šesti. Druhou jízdu jsem naštěstí zajel perfektně a vyhrál jsem ji. To znamenalo postup z 19tého místa. Pro zajímavost nepostoupil do rozjížděk například první a druhý muž pořadí světového poháru.

Nový obrázek
Nový obrázek
V sobotu nás tedy čekalo finále. Cítil jsem se skvěle, v tréninku jsem předjížděl, kde jsem chtěl, prkno bylo skvěle připraveno. A stejně to nevyšlo. Start jsem měl bezvadný, půlku tratě jsem jel první až druhý a těsně za námi zbytek. Na dlouhé rovince se za nás bohužel zavěsili, předjeli mě, pak malá chybička a už sem je nedohnal. Popravdě mě to ten den fakt mrzelo, protože sem se na trati cítil jako doma a měl sem pocit, že by to mohlo vyjít. V neděli jel Tomáš Kraus skicross, ale my ho neviděli, protože už jsme museli letět domů. Každopádně byl šestý, což je pro něj i pro nás také zklamání a velká škoda. No vzali jsme si pár poučení, spoustu jsme se toho naučili a doufáme, že další závody vyjdou lépe. Příští rok nás Čechů na X-games pojede doufám víc. Jak na naší disciplínu tak třeba na Big Air, Urampu nebo sněžné skůtry. A snad jednou  přivezeme i ty medaile ! 

Na závěr bych rád poděkoval našemu servisákovi Jeffovi, který sice nerozumí česky, takže si tohle asi nepřečte, a hlavně trenérovi Markovi Jelínkovi, že se tam se mnou vydal a pomohl mi, a vlastně i Tomášovi se vším co šlo.

Michal

Více na: michalnovotny.cz