Val di Fiemme Obereggen - aktuální report z 18.12.2014 - SNOW.CZ

Val di Fiemme Obereggen | aktuální report z 18.12.2014

Val di Fiemme Obereggen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Val di Fiemme Obereggen:
autor: skiwelt
hodnocení:
návštěva od: 18.12.2014 do: 18.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Alpe Cermis

Alpe Cermis, středisko tyčící se nad městečkem Cavalese, určitě potěší nejednoho lyžaře. A potěšilo i mě, i když jsem o něm moc nevěděl a více mě lákal nedaleký Obereggen, nakonec jsem ve čtvrtek volil právě Cermis.

Menší středisko s úžasnými výhledy a krásnými sjezdy do údolí. Počasí nám přálo, obloha modrá a teplota těsně pod nulou. Jen škoda, že se předešlé dny nepodařilo vysněžit sjezdovku Olimpia 2 nebo její modrou sestru Via del Bosco. Ranní výjezd z městečka Tesero, které bylo po několik dní naší domovinou, se opět povedl brzy a já si mohl znovu užít ranní pistu skoro sám.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Momentálně jsou v provozu sjezdové tratě v horní části areálu a to s max. převýšením 400 metrů. Není to moc, ale i tak bylo lyžování, no troufnu si říci skvělé. Na ranní rozježdění jsem volil trať 1 200 m dlouhou, které se říká Lagorai. Byla to opravdu taková skvělá jednohubka, která byla po ránu v perfektní kondici. Odpoledne už na ni jezdilo více lyžařů a já se po pár sjezdech pomalu přesouval na další tratě. Další sjezdovkou v provozu je trať č. 79. Z této tratě vedou další "chapadla" v prudčích i mírnějších variantách. Tato "chapadla" ale nebyla ve čtvrtek ještě připravena a byla uzavřena. O dva dny později kolem 79ky jezdilo vše. Další tratí v provozu je sjezdovka č. 82 (Prafiori). Asi nejhezčí sjezdy jsem zažil právě na ni. Momentálně je to zároveň nejdelší sjízdá trať na Cermisu.

Sněhové podmínky:

V horním patře areálu výborné, přírodní sníh řekl bych minimálně 30 cm. Na tratích leží mix technického a přírodního sněhu ve velice dobré kvalitě. Nicméně čím více klesáte, sněhu je méně, až nakonec mizí úplně. Začátkem týdne napadlo několik cm prašanu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z městečka Cavalese vyjíždí krásná, možná bych řekl i malinko atypická kabinka, která nejdříve přibrzdí na mezistanici jen pár minut jízdy z Cavalese, kde přistupují další lyžaři. Kabinka jede až na konec sjezdovky Olimipa 2, tam je nutné přesednout na další kabinku, která jede až do horního patra areálu. Na vrchol jezdí sedačkové lanovky.

Zalidněnost:

Ve čtvrtek minimální, v sobotu pak bylo lyžařů více, ale bez čekání na lanovky. Na sjezdovkách bylo chvilkami rušněji. To neplatilo o čtvrtku, kdy bylo opravdu klidno.

Občerstvení a aprés-ski:

Několikrát navštívená restaurace na horní stanici sedačkové lanovky č. 3. Vyzkoušené skvělé špagety a parádní cappuccino. Milá obsluha a relativně slušné ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Z městečka Tesero, odkud jsem jel, je doprava naprosto v klidu, cesty suché, jen jsem prvně nenašel v Cavalese žádný ukazatel k areálu, a tak pro ty, kdo pojedou směrem z Tesera, jeďte až na náměstí v Cavalese a tam je třeba odbočit vlevo, poté je již vidět bruslařský stadion a za ním je parkoviště. Kdo pojede déle, doporučuji rovnou použít druhé parkoviště pod Cavalese. V Cavalese není kapacita parkoviště tak veliká. Zvláště v hlavní sezoně.

+ plusy

  • po ránu krásně upravené tratě
  • azuro
  • v týdnu minimum návštěvníků
  • momentálně asi nejlepší sjezdovka č. 82

- mínusy

  • jezdí jen horní část areálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02. - 09.02.2019  | Val di Fiemme Obereggen

autor: z.cilova
hodnocení:

Při výběru dovči jsem řešila dvě otázky, bude mi zdejších 116 km sjezdovek (respektive 96 km) stačit a ještě navíc, když jedu autobusem? Odpověď na první část je rozhodně ano, odpověď na druhou - jde to, ale je to náročné.
Stihla jsem (skibusem) navštívit Alpe Cermis, Latemar - Oberregen a Alpe L...

zobrazit celý report

17.03.2018  | Val di Fiemme Obereggen

autor: Milka
hodnocení:

Jelikož jsme očekávali ve větších areálech typický sobotní nával, zvolili jsme oproti těm největším areál trochu menší, komornější – Ski Center Latemar. Bohužel se nám opět úplně nevydařilo počasí, což mělo trochu vliv na celkový dojem, nicméně areál se nám moc líbil.

zobrazit celý report

25.02. - 04.03.2017  | Val di Fiemme Obereggen

autor: ToKe
hodnocení:

Výborné slunné počasí, takže dojmy pozitivní.

zobrazit celý report

05.03.2015  | Val di Fiemme Obereggen

autor: hans
hodnocení:

Alpe Cermis

Sportovně řešené středisko, které nezklame žádné lyžaře. Ideální pro pokročilé, ale i pro děti se tam dá něco najít.

zobrazit celý report

06. - 07.03.2015  | Val di Fiemme Obereggen

autor: hans
hodnocení:

Alpe Lusia

Super sředisko. Po vyzkoušení všech areálů v údolí Val di Fiemme shoda. že toto je nejlepší. Parádní svezení všeho druhu.

zobrazit celý report

09. - 10.02.2015  | Val di Fiemme Obereggen

autor: kabo007
hodnocení:

Alpe Cermis

Ze střediska Val di Fiemme jsme si jako první vybrali areál Alpe Cermis, jelikož byl z hotelu v Cavalese nejblíž. Byl jsem z něj nadšen především pro slunečné počasí a sjezdovku Olimpia, možná nejlepší, na které jsem jezdil. Pro zajímavost, červená Olimpia III je obávaný dojezd To...

zobrazit celý report

19.12.2014  | Val di Fiemme Obereggen

autor: skiwelt
hodnocení:

Latemar

Můj poslední report z naší "tour" okolo Val di Fiemme je z nejznámějšího střediska v oblasti - Latemaru.

Bylo to to hlavní "gro", na které jsem se nejvíce těšil a nechával si ho až jako poslední námi navštívené středisko. Níže budu psát za sebe, tak jak jsem středisko vnímal já a j...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Hubertus
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 249 Kč/os.
Apartmány Neue Post
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 999 Kč/os.
Hotel Krimmlerfälle
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 483 Kč/os.