Andělská Hora - aktuální report z 29.12.2014 - SNOW.CZ

Andělská Hora | aktuální report z 29.12.2014

Andělská Hora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Andělská Hora:
autor: MisaBuc
hodnocení:
návštěva od: 29.12.2014 do: 29.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Slunečné počasí, velmi dobře vysněžený kopec, přiměřeně návštěvníků a vytopená roubenka s odpočívárnou - takový byl první lyžařský den v areálu Annaberg v Andělské Hoře ležící 15 km od Bruntálu. Jedná se o jedno z mála středisek v Česku, kde děti lyžují do osmi let zdarma a můžete si koupit i zlevněnou permanentku na hodinu a půl.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko obsluhuje dvoukotvý - 750 m dlouhý – vlek, který vyváží lyžaře na tři 800metrové sjezdovky. Dnes byla v provozu pouze jedna. Poletoval sníh a děla jela naplno, a tak to snad nebude trvat dlouho, než otevřou další. Hlavní sjezdovka má příjemný červený carvingový sklon. Na další sjezdovce bude za příznivých sněhových podmínek otevřen profi snowpark.

Sněhové podmínky:

Na Annabergu leží až 80 cm většinou technického sněhu. Po kamínkách ani památky. Sněžná děla jedou naplno.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Součástí areálu je občerstvení: v moderní roubence je ohřívárna, dětská herna, zázemí s toaletami. Na Annabergu nechybí půjčovna snowboardového a lyžařského vybavení.

Malí lyžaři používají vlek až do osmi let zdarma a první obloučky se mohou učit na sjezdovce se 40 metrů dlouhým pojízdným „kobercem“. Nechybí ani svah určený pro dětské sáňky a boby. Milovníci rychlé jízdy si mohou svůj čas změřit na slalomové trati, která bude do pátku instalována (od letoška bude zdarma). U nástupu na vlek nechybí kapesníčky.

Letošní novinkou jsou společné permanentky (bezdotykové čipové karty) platné pro areály Ski Annaberg a Ski Arena Vrbno. Oba areály mají také společný ceník jízdného na vlecích.

Zalidněnost:

V areálu bylo příjemně volno. Fronta se netvořila. I na sjezdovce bylo příjemně.

Občerstvení a aprés-ski:

Zelňačka, sekaná, párek v rohlíku, palačinky, točené pivo, bombardino, výborné espresso... Ceny mírné, obsluha příjemná. Zážitkem jsou pánské toalety. Takový prý mají pouze v americkém Aspenu.

Areál je vyhlášený pořádáním akcí. První větší akce se odehraje už na Silvestra, kdy bude možné vyrazit na večerní lyžování, které bude zakončené impozantním sjezdem s loučemi. Následuje bujaré apres-ski. Na sobotu 3. ledna se chystají veřejné závody. Soutěžit se bude ve třech kategoriích – děti, dospělí a senioři.

Doprava do střediska a parkování:

Velkokapacitní parkoviště hned pod sjezdovkou, které je návštěvníkům k dispozici zcela zdarma.

+ plusy

  • Velmi dobře vysněžená sjezdovka
  • Děti do 8 let lyžují zdarma. Nabízejí zde i 1,5hodinové permanentky
  • Roubenka pod sjezdovkou nabízí příjemné a moderní zázemí, dětskou hernu, ...
  • Velkokapacitní parkoviště hned pod sjezdovkou je zdarma
  • Na každém kroku je zde cítit, že zde myslí na rodiny

- mínusy

  • Nejsou ještě v provozu všechny tři sjezdovky
  • Sněžná děla byla sice namířena mimo svah, přesto lyžař na vleku schytal dávku sněhu. Aspoň bude na čem lyžovat
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.03.2017  | Andělská Hora

autor: LBS
hodnocení:

Annanberg je malé středisko nad obcí Andělská Hora. Na rozdíl od ostatních vesnických sjezdovek, které už v okolí zavřely, se rolbařům zatím daří sjezdovku udržovat v provozu, ale už má na kahánku a myslím si, že už se bude i tady brzy zavírat.

zobrazit celý report

26.12.2016 - 01.01.2017  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Hlavní sjezdovka je vysněžená a na rozdíl od okolních středisek zde bylo příjemně "dýchatelno". V provozu je také dětský areál s pojízdným kobercem a kolotočem. Celý týden bylo krásné počasí, z Annenského vrchu byly vidět Beskydy, chvílemi i slovenské Roháče. Letošní novinkou je celosezonní skipas -...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Annaberg v Andělské Hoře nedaleko Bruntálu je příjemné středisko, kde hrají prim rodiny s dětmi. V provozu jsou tři vleky, dvě velké sjezdovky a jedna menší. I přes oblevu posledních dnů jsou podmínky dobré. Během sezony se bude konat řada akcí, mezi nimi i závody s ČT Sport na vrchol.

zobrazit celý report

30.01. - 01.02.2015  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Slunečné počasí, příjemný mix přírodního a umělého sněhu, bombardino a pro děti palačinky - takové byly pololetní prázdniny ve středisku Annaberg v Andělské Hoře.

zobrazit celý report

23.02.2014  | Andělská Hora

autor: mikura2
hodnocení:

Andělská hora 23.2.2014: sníh a sluníčko = ideální kombinace pro relaxaci a pohyb na čerstvém vzduchu. Lyžuje se bez čekání, ale je to spíše na pohodu než na nějaké výkony. K celodenímu skipasu je hodina ve wellness aqua centru v Bruntále grátis. Tím dostane celodenní relaxace další rozměr. Návrat p...

zobrazit celý report

31.01. - 04.02.2014  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Menší středisko, kde myslí na rodiny s dětmi. Součástí je velký dětský park s pojízdným kobercem, půjčovna lyží a snowboardů. Pod sjezdovkou stojí roubenka, kde je sociální zařízení, ohřívárna i koutek pro děti. Přímo na sjezdovce funguje bufet. Panuje tu velmi příjemná atmosféra - personál je vždy ...

zobrazit celý report

16.02.2013  | Andělská Hora

autor: MisaBuc

Malé kompaktní středisko, kde myslí na rodiny s dětmi. Lyžuje se tu na třech sjezdovkách, tratě jsou vždy dobře upravené a to i proto, že rolbaři mezi sebou hecují, komu se to podaří lépe. Na Annabergu leží čerstvý přírodní sníh. Letos se tu velmi investovalo – do zmodernizovaného vleku, stavby roub...

zobrazit celý report

05.01.2013  | Andělská Hora

autor: MisaBuc

Přestože celou páteční noc v Jeseníkách propršelo, v sobotu se v Andělské Hoře rozjel dvoukotvý vlek vyvážející lyžaře ve středisku Annaberg. To letos prošlo velkou rekonstrukcí a omlazenému skiareálu to velmi pomohlo.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Italo
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 462 Kč/os.
Apartmánový dům Austria
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 768 Kč/os.
Hotel Alpenkönigin
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 320 Kč/os.